Aktualności

Marta Wiśniewska pokonała wielu mężczyzn w konkursie "Możesz zostać Komendantem"

Data publikacji 28.03.2018

W dziesiątej edycji laureatami konkursu ,,Możesz zostać Komendantem'' zostali Kacper Pląskowski z Zespołu Szkół w Miejskiej Górce oraz Tomasz Kasprzak z Zespołu Szkół w Jutrosinie. Podczas tej edycji wyłoniono II zastępcę komendanta a została nim Marta Wiśniewska. Zwycięzcy niebawem będą piastowali stanowiska rawickich szefów Policji.

23 marca br. w Zespole Szkół w  Miejskiej Górce odbyła się już X edycja konkursu „ Możesz zostać Komendantem”, organizowana przez rawicką Policję oraz ZS w Miejskiej Górce. 30 uczestników walczyło o stanowisko komendanta. Byli to uczniowie LO w Rawiczu, ZSZ w Rawiczu, ZS w Jutrosinie oraz gospodarzy turnieju. Jak co roku kandydaci musieli się wykazać zarówno sprawnością fizyczną, jak i wiedzą. Jednym z zadań, było pokonanie sprawnościowego toru przeszkód, dokładnie takiego samego, jaki pokonują kandydaci do pracy w Policji. Czuwający nad prawidłowością przebiegu konkurencji sportowej instruktor z Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu, który na co dzień czuwa nad sprawnością fizyczną policjantów, bardzo mile zaskoczony wysokim poziom jaki prezentowali uczniowie. Prowadzący konkurencje policjant przyznał, że jeżeli uczestnicy konkursu będą utrzymywać taki poziom sprawności to zapewne bez trudu przejdą ten etap kwalifikacji przyjmując się do Policji.

Sprawnościowy tor przeszkód to nie jedyne zadanie, jakiemu musieli sprostać uczestnicy konkursu.  Test z wiedzy składający się z 40 pytań, przysporzył niejednemu wiele trudności, właśnie po teście z wiedzy rankingi w tabeli uległy zmianie Na teście ze sprawności tylko kilku uczniom udało się zdobyć maksymalną ilość 40 punktów  na  teście z wiedzy rekordziści zdobyli po 37 punktów na 40 możliwych.

Zwycięski Kacper Pląskowski z czasem 1;05:75 zdobył 40 pkt na teście z wiedzy 37 pkt.  łącznie zebrał 77 pkt. Tomasz Kasprzak z czasem 1:13,48 zdobył 39 pkt. na teście 26 pkt. zdobył 65 pkt.

Podczas tegorocznej X edycji konkursu, decyzją komisji przyjęto wyjątek od reguły i powołano II Zastępcę Komendanta Powiatowego Policji w Rawiczu a została nim Marta Wiśniewska uczennica Zespołu Szkół w Miejskiej Górce. Marta w ogólnej kwalifikacji wywalczyła w rankingu punktowym II miejsc zdobywając łącznie 71 pkt.  Tor przeszkód pokonała w czasie 1,17:70, na teście zdobyła również 37 punktów na 40 możliwych.

Szef rawickiej Policji, podziękował współorganizatorom, opiekunom a przede wszystkim uczestnikom za sportową rywalizację oraz duże zaangażowanie. Dyrekcja gospodarzy  przygotowała upominki dla wszystkich uczestników turnieju.