Ciekawe spotkanie po latach - Aktualności - KPP Rawicz

Aktualności

Ciekawe spotkanie po latach

Data publikacji 29.03.2018

Rawiccy funkcjonariusze zostali zaproszeni do Zespołu Szkół w Miejskiej Górce na spotkanie z młodzieżą szkolną. Placówka ta od wielu lat organizuje przegląd talentów wśród swoich uczniów. Na tą uroczystość organizatorzy zawsze zapraszaj absolwentów tej szkoły, którzy osiągnęli sukcesy w życiu zawodowym lub też wykonują ciekawą pracę. W tym roku postanowiono zaprosić policjantów z rawickiej komendy, którzy przed laty zasiadali w ławach tej szkoły.

Zespół Szkół im. Stanisława Mikołajczyka w Miejskiej Górce od wielu lat prowadzi ścisłą współpracę z Komendą Powiatową Policji w Rawiczu. Jest to placówka oświatowa, która jako pierwsza w naszym powiecie zaproponowała młodzieży w swojej ofercie kierunek mundurowy, jednocześnie podpisując porozumienie współpracy z Komendą Wojewódzką Policji w Poznaniu. Wielu uczniów w tej szkole kształciło i nadal kształci się na tym kierunku, wielu z nich dzisiaj pracuje w szeregach Policji.

Szkoła w ramach uroczystości wyłaniania talentów wśród swoich uczniów, każdego roku zaprasza również swoich absolwentówktórzy, którzy osiągnęli sukcesy w życiu zawodowym lub też wykonują ciekawą pracę. W tym roku zaproszono st.sierż. Dawida Jankowiaka, sierż. Mateusza Kusztelaka oraz st.post. Mateusza Kopeć. Wszyscy trzej panowie niegdyś razem zasiadali w ławach szkolnych a dziś razem współpracują w tej samej jednostce Policji.

Podczas spotkania policjantom zadawano wiele pytań. Funkcjonariusze opowiadali o swojej służbie, przekonywali młodych ludzi, że jeżeli czują powołanie niech nie boją się zasilać nasze szeregi. Podczas spotkania nie brakowało zabawnych i wesołych sytuacji oraz i wspomnień z minionych lat.