Przechodzień zatrzymał pijanego kierowcę - Aktualności - KPP Rawicz

Aktualności

Przechodzień zatrzymał pijanego kierowcę

Data publikacji 04.04.2018

44-letni mieszkaniec Rawicza, który pijany kierował peugeotem ma zatrzymane prawo jazdy. Sprawca został zatrzymany dzięki wzorowej postawie przechodnia, takie zachowanie zasługuje na uznacie.

30 marca br.około godz. 18 dyżurny otrzymał zgłoszenie o nietrzeźwym kierującym jadącym ul. Jana Kazimierza w Rawiczu. Przechodzień zauważył pojazd jadący po drodze, który nie miał powietrza w kole. Na sygnały podawane przez przechodnia kierowca zatrzymał się. Szybko okazało się, że za kołkiem siedział zupełnie pijany mężczyzna. Kiedy interweniujący rawiczanin kazał mu opuścić pojazd, ten pospiesznie odjechał. Kierowca peugeota zatrzymał się kilkadziesiąt metrów dalej na pobliskim parkingu. Na miejsce podjechał w tym czasie patrol policji.

Pijanym kierowcą okazał się 44-latek z Rawicza. Badanie stanu trzeźwości, wykazało ponad 2,2 promila alkoholu we krwi. Mężczyzna zostało zatrzymane prawo jazdy, uszkodzony pojazd którym się poruszał został przeholowany na parking strzeżony.

Niewykluczone, że zatrzymany mężczyzna ma związek z uszkodzeniem ogrodzenia przy ogrodach działkowych na ul. ks. Wawrzyniaka. W tej okolicy znaleziono tablicę rejestracyjną od jego auta. Wątek ten jest wyjaśniany.