Pijany z narkotykami i rewolwerem - Aktualności - KPP Rawicz

Aktualności

Pijany z narkotykami i rewolwerem

Data publikacji 09.04.2018

Rawiccy funkcjonariusze zatrzymali 26-letniego mieszkańca Konina. Mężczyzna kierował samochodem będąc pod działaniem alkoholu, miał przy sobie narkotyki oraz rewolwer. Zatrzymany w przeszłości odbywał karę pozbawienia wolności, tym razem również stanie przed sądem.

6 kwietnia po godzinie 12.00 policjanci w rejonie marketu zatrzymali do kontroli drogowej kierującego dacią duster. Funkcjonariusze zauważyli, że w aucie pod nogami mężczyzny na dywaniku leżał rewolwer. Policjanci wylegitymowali mężczyznę, okazał się 26-latek z Konina, przeszukano kierującego jak i pojazd jakim się poruszał. Funkcjonariusze znaleźli w aucie niewielką ilość marihuany. Po przeprowadzeniu badania na stan trzeźwości, okazało się, że 26-latek ma 0,34 promila alkoholu we krwi.

Policjanci zabezpieczyli rewolwer, który ujawniono podczas kontroli, broń ta zostanie przesłana do badań czy wymagane jest na nią pozwolenie. Mężczyźnie zatrzymano prawo jazdy za kierowanie pojazdem w stanie po użyciu alkoholu, został mu również pobrana krew do badania na zawartość narkotyków. Mieszkaniec Konina odpowie również za posiadanie środków odurzających.

26-latek w przeszłości odbywał karę pozbawienia wolności, za popełnione przez siebie wykroczenie oraz przestępstwa stanie przed sądem.