Z myślą o seniorach - Aktualności - KPP Rawicz

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Z myślą o seniorach

Data publikacji 09.10.2018

W miesiącu październiku profilaktyk społeczny z rawickiej komendy Policji w ramach podjętej współpracy z Miejsko Gminnym Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Rawiczu przeprowadza cykl spotkań adresowanych dla lokalnych seniorów.

"Październik miesiącem seniora", to przedsięwzięcie zorganizowane w ramach podjętej współpracy z Punktem Wsparcia Seniora działającym przy Miejsko Gminnym Ośrodkiem Pomocy Społecznej oraz Komendą Powiatową Policji w Rawiczu. W miesiącu październiku profilaktyk społeczny z rawickiej jednostki Policji przeprowadza cykl spotkania z seniorami, które odbywają się się w różnych miejscach na terenie gminy Rawicz
Podczas wspólnych spotkań policjantka podejmuje tematykę bezpieczeństwa związaną z osobami starszymi. Tłumaczy oraz przestrzega jak uniknąć nieprzyjemnych sytuacji, jak nie stać się ofiarą przestępców ( złodziei, oszustów) działających głównie w obszarze seniorów.
Policjantka na spotkaniach jako nowość w rawickiej jednostce prezentuje narkotykową walizkę profilaktyczną, która została ufundowana dla celów edukacyjnych i szkoleniowych przez Starostwo Powiatowe w Rawiczu. Profilaktyk pokazuje jak przedmioty złudnie przypominające  np. piłkę temperówka, długopis służą do przechowywania, przetwarzania czy zażywania równego rodzaju substancji zakazanych. Nie rzadko zdarza się tego typu przedmioty leżą w naszym zasięgu wzroku w pokojach naszych dzieci czy wnuków a dorośli przechodzą obok niczego nie podejrzewając, że niepokojące rzeczy dzieją się w ich otoczeniu.