Dzielnicowy po służbie, pomógł w zatrzymaniu złodzieja - Aktualności - KPP Rawicz

Aktualności

Dzielnicowy po służbie, pomógł w zatrzymaniu złodzieja

Data publikacji 19.11.2018

Dzielnicowy w czasie wolnym podjął interwencje wobec 18-lastka, który ukradł na jednej ze stacji paliw benzynę, papierosy oraz piwo. Krnąbrny nastolatek nie spodziewał się, że na swojej drodze napotka policjanta. Złodziej w chwili kradzieży był pijany i uciekał przed policjantem kierując samochodem. Zatrzymany mężczyzna nie uniknie konsekwencji swojego czynu.

16 listopada br. po godzinie 22.00 na jednej ze stacji paliw w Rawiczu pojawił się młody mężczyzna. Chłopak tam nalał paliwo w plastikowy  duży baniak, następnie poszedł do kasy i poprosił o pakiet papierosów oraz piwo. Kiedy trzymał towar w ręku ku zaskoczeniu ekspedientki rzucił się do ucieczki.
W tym czasie na stacje paliw podjechał policjant, który był po służbie. Zwrócił on uwagę na  wybiegającego człowieka z budynku stacji, szybko zorientował się, że coś jest nie tak, wiedział, ze musi zareagować na zaistniałą sytuację i udał się za uciekającym. Szybko okazało się, że chłopak, który wybiegł ze stacji był złodziejem. Uciekał on  w stronę swojego auta, które miał zaparkowane opodal stacji, nim kontynuował ucieczkę. Dzielnicowy o zaistniałej sytuacji powiadomił dyżurnego Policji, na miejsc został  skierowany dyżurujący patrol funkcjonariuszy. Sprawca uciekając samochodem, kiedy zauważył, że ktoś go goni, zatrzymał auto i zaczął biec w pole.
Jednak zbyt długo nie cieszył się wolnością, szybko został zatrzymany przez policjantów. Okazało się, że złodziej to 18-letni mieszkaniec powiatu górowskiego. Mężczyzna był również nietrzeźwy.

18-latek został zatrzymany do czasu wyjaśnienia sprawy. Odpowie za kradzież jakiej się dopuścił, łączna wartość skradzionego mienia to niemal 350 złotych. Nastolatek odpowie również za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości miał promil alkoholu we krwi. Zatrzymano mu prawo jazdy. Grozi mu do 2 lat pozbawienia wolności oraz kara ograniczenia wolności lub grzywny.