Zatrzymani za handel narkotykami - Aktualności - KPP Rawicz

Aktualności

Zatrzymani za handel narkotykami

Data publikacji 23.11.2018

Rawiccy funkcjonariusze zatrzymali czterech młodych mężczyzn, którzy handlowali narkotykami na terenie naszego powiatu. Jeden z nich odpowie za posiadanie i udzielanie marihuany oraz kierowanie samochodem pod jej działaniem.

Wczoraj po godzinie 22.00 funkcjonariusze pełniący służbę na terenie naszego miasta, zauważyli na drodze technicznej S5 kierującego toyotą. Mężczyzna na widok radiowozu gwałtownie przyspieszył, jednak po sygnale podanym przez policjantów do zatrzymania, zrobił to. W czasie kontroli dokumentów oraz pojazdu okazało się, że kierowcą jest 27-latni rawiczanin. Mężczyzna nie mógł ukryć zdenerwowania,  Podczas kontroli osobistej okazało się, że w jego kieszeni znajduje się susz oraz lufka do palenia.

Przeprowadzone testy utwierdziły policjantów, że znaleziona substancja jest zakazana a kierowca toyoty znajduje się pod jej działaniem. Mężczyźnie zostało zatrzymane prawo jazdy, pobrano mu krew do badania i osadzono w policyjnym areszcie do czasu wyjaśnienia sprawy.

W toku prowadzonych czynności, okazało się, że 27-latek kupował a następnie udzielał tych substancji innym osobom. Mężczyzna w chwili zatrzymania miał przy sobie niemal 4 gramy marihuany a w jego mieszkaniu policjanci znaleźli ponad 2 gramy. Za czyn jakiego się dopuścił grożą mu trzy lata wiezienia i zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi.

Zebrany materiał dowodowy pozwolił na zatrzymanie i przedstawienie , zarzutów jeszcze trzem innym mężczyzną w wieku 16,17 i 18 lat.

Zatrzymani są mieszkańcami gminy Pakosław oraz gminy Żmigród to oni od października br. sprzedawali nielegalny towar 27-latkowi. Pełnoletni mężczyźni już usłyszeli zarzuty, za które grozi im do 10 lat wiezienia. 16-latek za popełniane przestępstwa stanie przed sądem dla nieletnich