Nowy radiowóz Opel Mokka X w Rewirze Dzielnicowych w Miejskiej Górce - Aktualności - KPP Rawicz

Aktualności

Nowy radiowóz Opel Mokka X w Rewirze Dzielnicowych w Miejskiej Górce

Data publikacji 26.11.2018

Flota rawickiej komendy a dokładnie Rewiru Dzielnicowych w Miejskiej Górki została odnowiona. Burmistrz Gminy Miejska Górka oficjalnie przekazł kluczyki do nowego radiowozu m-ki Opel Mocca X.  Zakup samochodu został dofinansowany w połowie kwoty przez Urząd Gminy w Miejskiej Górce, pozostałe środki przekazane były z Komendy Głównej Policji.

Opel Mokka X to sów 140 konny, z napędem stałym na cztery koła, o pojemności 1,4 l DOHC. Kluczyki od nowego radiowozu uroczyście podczas sesji przekazał Burmistrz Miejskiej Górki Karol Skrzypczak. Komendant Powiatowy Policji w Rawiczu insp. Radosław Matysiak zapewnił, że podjęta decyzja o dofinansowaniu zakupu nowego auta,niewątpliwie wpłynie na stan bezpieczeństwa lokalnych mieszkańców.

50 procent wartości na zakup nowego radiowozu to suma  42.500 złotych. Taką kwotę wypłacił samorządy gminy Miejska Górka, pozostała kwota zostało sfinansowana przez Komendę Główną Policji. Zwierzchnik rawickich funkcjonariuszy, podczas sesji złożył serdecznie podziękowania samorządowcom za pomoc finansową przy zakupie pojazdu, podkreślając dobrą współpracę Policji z władzami samorządowymi. Zagwarantował, że radiowóz ten będzie wykorzystany do zapewnienia bezpieczeństwa mieszkańcom naszego powiatu,a w szczególności gminy Miejska Górka.