Nietrzeźwy oraz dwaj piraci drogowi stracili prawo jazdy - Aktualności - KPP Rawicz

Aktualności

Nietrzeźwy oraz dwaj piraci drogowi stracili prawo jazdy

Data publikacji 28.11.2018

Policjanci z rawickiej drogówki wyeliminowali z ruchu dwóch piratów drogowych oraz nietrzeźwego kierującego. Dwaj mężczyźni za przekroczenie dozwolonej prędkości stracili prawo jazdy na 3 miesięcy, trzeci na okres znacznie dłuższy.

Wczoraj na drogach powiatu rawickiego policjanci drogówki zatrzymali prawo jazdy kierującym, którzy przekroczyli prędkość o ponad 50 km/h w terenie zabudowanym. Z ruchu publicznego został wyeliminowany również pijany kierowca BMW.

Jeden z mężczyzn został zatrzymany w miejscowości Rawicz.. 48-latek kierował samochodem m-ki Mercedes, w chwili pomiaru prędkości miał 107 km/h. Na mieszkańca gminy Rawicz nałożono mandat w wysokości 500 złotych i 10 pkt. karnych

Drugim piratem drogowym okazał się mieszkaniec Poznania, który został zatrzymany w miejscowości Chojno. 39-latek  przekroczył dozwoloną prędkość o 75 km/h, sprawca odmówił przyjęcia mandatu, skierowano wniosek do Sądu.

Dwaj mężczyźni mają odebrane prawo jazdy na okres 3 miesięcy.

Funkcjonariusze drogówki wyeliminowali również z ruchu nietrzeźwego kierującego. 54-letni obywatel Ukrainy kierował BMW mając ponad

1,5 promila alkoholu we krwi. Mężczyzna również stracił prawo jazdy, za popełnione przestępstwo stanie przed sądem.