4 tysiące porcji marihuany ukrywał w stodole - Aktualności - KPP Rawicz

Aktualności

4 tysiące porcji marihuany ukrywał w stodole

Data publikacji 14.10.2019

Rawiccy funkcjonariusze zatrzymali 43-latka, który na terenie swojej posesji uprawiał oraz przechowywał marihuanę. Podczas przeprowadzonej akcji policjanci zabezpieczyli ponad 4 kg suszu i 9 krzewów tego narkotyku, które na "czarnym" rynku warte są około 120 tysięcy złotych. Mężczyzna już usłyszał zarzuty, za które grozi mu do 10 lat więzienia, sprawca już znajduje się pod dozorem Policji.

Rawiccy kryminalni na podstawie pracy operacyjnej ustalili i zatrzymali 43-latka, który był zamieszany w proceder narkotykowy. Funkcjonariusze od dłuższego czasu przyglądali się mężczyźnie, 11 października br. przystąpili do działania. Policjanci podczas przeszukania posesji należących do mężczyzny znaleźli 9 krzewów konopi, które rosły w przeróżnych pozornie nie rzucających się w oczy miejscach. Sprawca miał przekonanie, że najciemniej pod latarnią ale widać nie tym razem. W czasie przeszuknia pomieszczeń, z udziałem psa służbowego przeszkolonego do wyszukiwania tego typu substancji na poddaszu stodoły znalezione ponad 4 kilogramy suszu, właśnie to tam sprawca składował swoje zbiory.

Zabezpieczone narkotyki to około 4 tysiące porcji, które na "czarnym" rynku mogłyby być sprzedane za kwotę około 120 tysięcy złotych. 43-letni mieszkaniec gminy Rawicz usłyszał zarzuty uprawy oraz posiadania znacznych ilości zakazanych prawem substancji. Męczyna znajduje się pod dozorem policyjnym, grozi mu do 10 lat więzienia.

 

 

  • policjant podczas zabezpieczenia suszu
  • krzew marihuany rznący na terenie posesji
  • krzew marihuany rznący na terenie posesji
  • susz marihuany w skrzyniach na strychu
  • poważona marihuana i zapakowana
  • zabezpieczone krzewy marihuany