Aktualności

Nadkomisarz Roman Bruss nowym Zastępcą Komendanta Powiatowego Policji w Rawiczu

Data publikacji 09.03.2021

Wczoraj Komendant Wojewódzki Policji w Poznaniu nadinsp. Piotr Mąka w obecności insp. Radosława Matysiaka powierzył obowiązki na stanowisko Pierwszego Zastępcy Komendanta Powiatowego Policji w Rawiczu nadkom. Romanowi Bruss. Tego samego dnia również załoga rawickich funkcjonariuszy po raz pierwszy w murach swojej jednostki przywitała powołanego Zastępcę.

Nowy Zastępca Komendanta to bardzo doświadczony policjant pionu prewencji, dotychczas pełnił służbę w Komendzie Powiatowej Policji w Śremie na stanowisku Naczelnika. W Policji służy od 1996 roku. Zanim trafił do śremskiej komendy przez dwa lata był funkcjonariuszem w Oddziałach Prewencji Policji w Poznaniu. W latach 1998 - 2002 był policjantem Ogniwa Patrolowo – Interwencyjnego. W 2002 roku awansował na stanowisko dzielnicowego, a w 2007 roku na stanowisko Asystenta Wydziału Prewencji. W 2010 roku został mianowany na stanowisko Zastępcy Naczelnika Wydziału Prewencji, a w 2011 roku ukończył kurs oficerski w Wyższej Szkole Policji w Szczytnie. 1 grudnia 2017 roku zostały powierzone mu obowiązki Naczelnika Wydziału Prewencji, z dniem 1 czerwca 2018 roku awansował na to stanowisko. W 2020 roku przez okres 4 miesięcy piastował obowiązki Pierwszego Zastępcy Komendanta Powiatowego Policji w Śremie.

Roman Brus w życiu prywatnym jest miłośnikiem turystyki górskiej, dwukrotnie zdobył Koronę Gór Polski. Jego wachlarz zainteresowań jest szeroki, pasjonuje się zarówno historią jak i motoryzacją. Angażuje się także społecznie, od ponad 10 lat jest Przewodniczącym Zarządu Międzynarodowego Stowarzyszenia Policji IPA Region Śrem.

  • Nadkomisarz Roman Bruss nowym Zastępcą Komendanta Powiatowego Policji w Rawiczu