Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Narkotyki i dopalacze to zło, które wciąga młodzież!

Data publikacji 28.05.2015
IMG 0676Problem uzależnienia od środków odurzających lub substancji psychotropowych albo środków zastępczych ma charakter wielowymiarowy, a problem narkomanii dotyka osób w różnym wieku i pochodzących z różnych środowisk społecznych. Proces ten rozpoczyna się zwykle od przypadkowej sytuacji, pierwszego poczęstowania czy pokusy przeżycia czegoś nowego. Konsekwencje jednak mogą być tragiczne w skutkach.


W Auli Sądu Okręgowym w Poznaniu 27 maja br. odbyła się konferencja pt. „Narkotyki i dopalacze – zło, które wciąga młodzież", przygotowana w ramach międzyinstytucjonalnego projektu „Obserwatorium zagrożeń dla ludzi młodych”. Do organizacji tego przedsięwzięcia Wydział Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu zaprosił Zakład Resocjalizacji Wydziału Studiów Edukacyjnych Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu i Sąd Okręgowy w Poznaniu.

Konferencja skierowana była do dyrektorów szkół i placówek opiekuńczych, placówek opiekuńczo-wychowawczych z terenu wielkopolski, kuratorów sądowych, a także pracowników Stacji Sanitarno-Epidemiologicznych oraz policjantów zajmujących się problematyką nieletnich z garnizonu wielkopolskiego. Wiedzę i doświadczenie licznie zgromadzonemu audytorium przekazywali przedstawiciele: Szpitala im. F. Raszei w Poznaniu – lekarz toksykolog, Krajowego Towarzystwa Zapobiegania Narkomanii, Fundacji "Dzieci z U", MONAR-u, Sądu Okręgowego, Wydziału do Walki z Przestępczością Narkotykową, Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Poznaniu, a także z Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza. Uwzględniając znaczenie i aktualność prezentowanych treści – konferencja została objęta honorowym patronatem Marszałka Województwa Wielkopolskiego i Wojewody Wielkopolskiego.

Policjanci zorganizowali konferencję z uwagi na potrzebę uświadamiania młodym ludziom, ich rodzicom, a przede wszystkim kadrze pedagogicznej zagrożeń wynikających ze stosowania środków odurzających lub substancji psychotropowych. Zgromadzeni na sali dowiedzieli się również, że czynniki warunkujące powstanie uzależnienia mogą być bardzo różne, a rodzice i pedagodzy mają w dużej mierze wpływ na zapobieganie występowaniu tych sytuacji.
Powrót na górę strony