KPP Rawicz

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa
Aplikacja Moja Komenda
Głuchoniemi
Zostań jednym z nas - PRACA W POLICJI
Ochrona Prawna Policjanta

Najczęściej czytane

 1. "Aro" nowy pies tropiący w rawickiej Policji

  Szeregi rawickiej policji zasilił nowy pies służbowy. Aro to 1,5 roczny owczarek belgijski. Przez ostatnie 6 miesięcy pies wspólnie z przewodnikiem sierż. Mateuszem Kopeć przeszli specjalistyczne szkolenie. Głównym zadaniem Aro będzie tropienie, szukanie zaginionych osób. Na uwagę zasługuje fakt, że jest to szósty pies w Wielkopolsce wyszkolony w tej specjalności.

 2. Poszukiwacze zabytków zatrzymani na gorącym uczynku.

  Amatorzy poszukiwań zabytków z wykorzystaniem detektora metali zatrzymani w minony wtorek przez rawickich policjantów prewencji.

 3. Funkcjonariusze zachęcali do podjęcia pracy w swoich szeregach

  W ramach "Tygodnia Kariery Zawodowej" dzielnicowi z Rewiru w Miejskiej Górce wspólnie z funkcjonariuszami Zakładu Karnego w Rawiczu i strażakami z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Rawiczu przeprowadził spotkania z młodzieżą na terenie Gminy Miejska Górka. Podczas wspólnych rozmów funkcjonariusze przedstawiali charakter pracy każdej z formacji oraz omawiali warunki i możliwości podjęcia preferowanej służby.

 4. Oliwia Andrzejewska i Jakub Szelukowski już kolejny raz otrzymali stypendium naukowe NSZZP

  23 października w Sali Czerwonej Pałacu Działyńskich w Poznaniu odbyła się już XI Gala wręczenia Stypendiów Naukowych dla Dzieci Członków NSZZ Policjantów. Wyróżniono 68 dzieci na uwagę zasługuje fakt, że o stypendium ubiegało się blisko 200 uczniów z całej wielkopolski. Na przestrzeni 11 lat ZW NSZZ Policjantów wyróżnił pona 650 osób przeznaczając na ten cel środki społeczne na poziomie ok. 500 000 zł. Jest to w skali kraju ewenement, który został bardzo wysoko oceniony przez zebranych na uroczystości gości. Stypendia wspólnie wręczali m.in insp. Piotr Mąka Komendant Wojewódzki Policji w Poznaniu, podinsp. Andrzej Szary Przewodniczący ZW NSZZP.

 5. Śmiertelny wypadek w Topólce

  Wczoraj w Topólce na krzyżowaniu dróg zderzyły się dwa pojazdy. 25-letni kierowca Sprintera, nie udzielił pierwszeństwa przejazdu i uderzył w bok prawidłowo jadącego mikropojazdu. Dwie osoby znajdujące się w JDM ABACA poniosły śmieć na miejscu.

 6. Debata „Narkotyki, nikotyna, alkohol – sam decydujesz, czy są dla Ciebie zagrożeniem”

  19 października 2018 roku Zespole Szkół Zawodowych w Rawiczu odbyła się Debata Społeczna pod hasłem „Narkotyki, nikotyna, alkohol – sam decydujesz, czy są dla Ciebie zagrożeniem”. Organizatorem przedsięwzięcia była Komenda Powiatowa Policji w Rawiczu przy współpracy z Zespołem Szkół Zawodowych w Rawiczu. Debata zaplanowana został z myślą o młodzieży. Zaproszeni gości, "fachowcy", którzy na co dzień pracują z ludźmi, którzy borykają się z uzależnieniem przedstawili dosadny obraz tego zagadnienia.

 7. Awanse dla rawickich policjantów

  W dniu dzisiejszym w rawickim ratuszu odbyły się obchody Święta Policji. W uroczystości uczestniczyli zaproszeni goście, policjanci i policjantki, pracownicy rawickiej Policji oraz przedstawiciel Komendanta Wojewódzkiego Policji w Poznaniu - mł. insp. Jacek Polcyn.

 8. Zostań jednym z nas - PRACA W POLICJI

  Jeśli chcesz w życiu robić coś pożytecznego, czuć wyjątkowość swojej profesji i mieć stabilną pracę to znaczy, że i Ty możesz zostać Policjantem. Ciekawa praca czeka na Ciebie.

 9. Dbamy o bezpieczeństwo podczas Świąt Wszystkich Świętych

  Podobnie jak w poprzednich latach, tak i w tym roku rawiccy policjanci prowadzić będą działania mające na celu poprawę bezpieczeństwa odwiedzających miejscowe cmentarze. Przypominamy, by wszystkie osoby, które będą odwiedzać groby najbliższych, czy je sprzątać, zachowały ostrożność. W okresie Wszystkich Świętych nasilają się kradzieże zarówno na cmentarzach, jak i w ich okolicy. Sprzątając groby należy pamiętać o zabezpieczeniu swoich torebek, telefonów i innych wartościowych przedmiotów przed złodziejem. Aby uniknąć nieprzyjemnych sytuacji związanych z kradzieżą i o ile jest to możliwe, znicze i wiązanki kwiatów można postawić na grobach dopiero 1 listopada.

 10. Okradła swojego pracodawcę.

  25-letnia pracownica jednego z rawickich marketów, usłyszała zarzuty kradzieży. Kobieta została przyłapana, kiedy wynosiła ze sklepu towar warty niemal 1000 złotych, za który nie zapłaciła. Grozi jej do 5 lat więzienia.