KPP Rawicz

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa
Aplikacja Moja Komenda
Głuchoniemi
Zostań jednym z nas - PRACA W POLICJI
Ochrona Prawna Policjanta

Najczęściej czytane

 1. Policjanci z lotnej w pościgu

 2. Dzielnicowy uratował 10-latka

  Dzielnicowy uratował życie 10-latkowi. Chłopiec gdy szedł do szkoły, został zaatakowany przez dużego psa. Policjant gdy zauważył tą sytuacje bez zastanowienia podjął interwencje. Funkcjonariusz musiał zdać psu silne uderzenie nogą bo ten szarpiąc dziecko za głowę na nic innego nie reagował. Pogryziony chłopiec został hospitalizowany w rawickim szpitalu, został pogryziony na głowie i lewej ręce jego życiu już nie zagraża niebezpieczeństwo.

 3. Klasy mundurowe na zajęciach w jednostce Policji

  W rawickiej jednostce Policji zostały przeprowadzone zajęcia dla uczniów klas pierwszych, uczących się w Liceum o kierunku Prawo-Policyjnym w Zespole Szkół w Miejskiej Górce. Podczas spotkania, młodzieży przybliżono charakter pełnienia służby w szeregach Policji.

 4. 4 tysiące porcji marihuany ukrywał w stodole

  Rawiccy funkcjonariusze zatrzymali 43-latka, który na terenie swojej posesji uprawiał oraz przechowywał marihuanę. Podczas przeprowadzonej akcji policjanci zabezpieczyli ponad 4 kg suszu i 9 krzewów tego narkotyku, które na "czarnym" rynku warte są około 120 tysięcy złotych. Mężczyzna już usłyszał zarzuty, za które grozi mu do 10 lat więzienia, sprawca już znajduje się pod dozorem Policji.

 5. Spotkania policjantów z nastolatkami w szkołach

  Policjanci z Rawicza w ramach kampanii pt. „Narkotyki i dopalacze zabijają”, której hasło brzmi "Szkoda Ciebie na takie patoklimaty" przeprowadzają cykl spotkań z nastolatkami. Funkcjonariusze tłumaczą dlaczego nie watro eksperymentować ze środkami odurzającymi. Policjanci starają się przedstawić alternatywy na spędzanie wolnego czasu, tak by nie szkodzić samemu sobie i nigdy nie żałować niepodjętych decyzji. Spotkania policjantów z nastolatkami w szkołach

 6. Awanse dla rawickich policjantów

  W dniu dzisiejszym w rawickim ratuszu odbyły się obchody Święta Policji. W uroczystości uczestniczyli zaproszeni goście, policjanci i policjantki, pracownicy rawickiej Policji oraz przedstawiciel Komendanta Wojewódzkiego Policji w Poznaniu - mł. insp. Jacek Polcyn.

 7. Ogólnopolski policyjny dzień odblasków

  W ramach akcji informacyjno-edukacyjnej „Świeć Przykładem” 1 października 2019 roku Biuro Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji już po raz kolejny realizuje działania profilaktyczne skierowane do pieszych. Rawiccy funkcjonariusze również włączają się w działania i rozdają kamizelki odblaskowe.

 8. Policjanci na festynie w parku Domu Kultury

  Sierżant Pyrek maskotka wielkopolskiej Policji wspólnie z policjantami z rawickiej komendy uczestniczyli w festynie rodzinnym organizowanym przez Radę Osiedla Stare Miasto. Policjanci podczas wielu zabaw i gier, jakie miały tam miejsce rozmawiali z uczestnikami imprezy a w szczególności dziećmi o bezpieczeństwie. Podczas spotkania w zamian za wykonane prace plastyczne rozdawali kamizeli odblaskowe. Funkcjonariusze podkreślali jak bardzo poprawiają one widoczność na drodze, pieszych uczestników ruchu. Policjanci na festynie w parku Domu Kultury

 9. Nowy Z-ca Naczelnika WPiRD

 10. Zostań jednym z nas - PRACA W POLICJI

  Jeśli chcesz w życiu robić coś pożytecznego, czuć wyjątkowość swojej profesji i mieć stabilną pracę to znaczy, że i Ty możesz zostać Policjantem. Ciekawa praca czeka na Ciebie.