KPP Rawicz

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa
Aplikacja Moja Komenda
Głuchoniemi
Zostań jednym z nas - PRACA W POLICJI
Ochrona Prawna Policjanta

Najczęściej czytane

 1. Znaleziono portfel

  W czwartek mieszkaniec Osieka znalazł w Konarach portfel z pieniędzmi. Uczciwy znalazca przekazał zgubę dzielnicowemu. Od dziś można portfel odebrać w budynku Komendy Powiatowej Policji w Rawiczu.

 2. Festynowy weekend

  Mijający weekend był pod znakiem festynów i imprez dla rodzin, dorosłych i najmłodszych. Nie mogło zabraknąć rawickich policjantów na tych spotkaniach. Tym razem uczestniczyliśmy w nich jako partnerzy organizatorów.

 3. Tragiczny poranek w gminie Jutrosin

  W dniu dzisiejszym około godziny 7.00 na drodze powiatowej Dłoń – Jutrosin 36 letni mieszkaniec powiatu gostyńskiego kierując samochodem Fiat Ducato podczas manewru wyprzedzania uderzył w wyprzedzany samochód marki Fiat Seicento, którym kierowała 61 letnia mieszkanka Jutrosina, kobieta straciła panowanie nad pojazdem w wyniku czego zjechała na pobocze i uderzyła dwukrotnie w drzewo. Na miejscu kobiecie udzielali pomocy ratownicy z lotniczego pogotowia, jednak mimo reanimacji kobieta zmarła w skutek odniesionych obrażeń.

 4. Dzielnicowy roku na etapie powiatowym

  St.sierż. Dawid Jankowiak i mł.asp. Konrad Pakosz najlepszymi dzielnicowymi w Komendzie Powiatowej Policji w Rawiczu.

 5. Druga w województwie

  St. asp. Magdalena Pawlenty jest drugim najlepszym kierownikiem dzielnicowych w województwie wielkopolskim. Rywalizowała z 37 kierownikami z innych wielkopolskich jednostek Policji.

 6. Okradziono seniorkę

  88 – lenia mieszkanka Rawicza wpuściła do swojego mieszkania mężczyznę, który miał być pracownikiem spółdzielni, a skradł jej oszczędności.

 7. Awanse dla rawickich policjantów

  W dniu dzisiejszym w rawickim ratuszu odbyły się obchody Święta Policji. W uroczystości uczestniczyli zaproszeni goście, policjanci i policjantki, pracownicy rawickiej Policji oraz przedstawiciel Komendanta Wojewódzkiego Policji w Poznaniu - mł. insp. Jacek Polcyn.

 8. Amatorzy muzyki zatrzymani za narkotyki

  W sobotę policjanci Ogniwa patrolowo interwencyjnego na targowisku miejskim w Rawiczu podjęli interwencję wobec zakłócających spokój publiczny amatorów muzycznego rapowania.

 9. Kontrola miejsca wypoczynku dzieci

  Policjanci, strażak i pracownik Sanepidu kontrolowali obóz zorganizowany w Zielonej Wsi.

 10. Bezpieczne wakacje – trwają działania profilaktyczne

  Rok szkolny za nami, za nami też spotkania z dziećmi i młodzieżą szkolną. Dzielnicowi wraz policyjnym profilaktykiem trafili niemal do wszystkich szkół podstawowych na terenie powiatu i tam rozmawiali o bezpieczeństwie w okresie wakacyjnym, w szczególności o zachowaniach dzieci w wodzie.