KPP Rawicz

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa
Aplikacja Moja Komenda
Głuchoniemi
Zostań jednym z nas - PRACA W POLICJI
Ochrona Prawna Policjanta

Najczęściej czytane

 1. XVIII Gminny Dzień Seniora w Rawiczu

  W dniu 24 października 2019 roku o godz. 16.00 w Rawickim Domu Kultury odbył się XVIII Gminny Dzień Seniora. Uczestniczyło w nim 400 seniorów oraz zaproszeni goście. W uroczystości uczestniczył również funkcjonariusz rawickiej komendy asp.sztab. Tomasz Duszak, który złożył życzenia wszystkim seniorom z okazji ich święta oraz udzielił kilku cennych porad aby przestrzec seniorów przed oszustami działającymi w różny sposób między innymi na wnuczka, policjanta, pracownika wodociągów, gazowni, pracownika socjalnego i innych możliwości i pomysłów oszustom nie brakuje.

 2. Wypadek na trasie Słupia Kapitula – Szymanowo. Potrącony rowerzysta.

  Na prostym nieoświetlonym odcinku drogi został potrącony cyklista. Kierowca forda podczas wymijania się z innych pojazdem uderzył w jadącego w tym samym kierunku rowerzystę. Rawiccy funkcjonariusze pod nadzorem prokuratury, ustalają szczegółowy przebieg tego zdarzenia oraz który z kierujących się do niego przyczynił.

 3. Zostań jednym z nas - PRACA W POLICJI

  Jeśli chcesz w życiu robić coś pożytecznego, czuć wyjątkowość swojej profesji i mieć stabilną pracę to znaczy, że i Ty możesz zostać Policjantem. Ciekawa praca czeka na Ciebie.

 4. 4 tysiące porcji marihuany ukrywał w stodole

  Rawiccy funkcjonariusze zatrzymali 43-latka, który na terenie swojej posesji uprawiał oraz przechowywał marihuanę. Podczas przeprowadzonej akcji policjanci zabezpieczyli ponad 4 kg suszu i 9 krzewów tego narkotyku, które na "czarnym" rynku warte są około 120 tysięcy złotych. Mężczyzna już usłyszał zarzuty, za które grozi mu do 10 lat więzienia, sprawca już znajduje się pod dozorem Policji.

 5. Oliwia Andrzejewska i Jakub Szelukowski nie odpuszczają, kolejny raz sięgnęli po stypendium naukowe NSZZP

  Oliwia Andrzejewska oraz Jakub Szelukowski to pociechy rawickich policjantów, którzy zostali wyróżnieni podczas XIII Gali Stypendialnej NSZZ P województwa wielkopolskiego. Uroczystość odbyła się w Sali Czerwonej Pałacu Działyńskich w Poznaniu z udziałem znamienitych gości oraz rodzin laureatów. Wszyscy wyróżnieni otrzymali nagrody finansowe z rąk gospodarza gali podinsp. Andrzeja Szarego Przewodniczącego ZW NSZZ P województwa wielkopolskiego oraz Listy Gratulacyjne od insp. Piotr Mąki, Komendanta Wojewódzkiego Policji oraz Wojewody Wielkopolskiego.

 6. Awanse dla rawickich policjantów

  W dniu dzisiejszym w rawickim ratuszu odbyły się obchody Święta Policji. W uroczystości uczestniczyli zaproszeni goście, policjanci i policjantki, pracownicy rawickiej Policji oraz przedstawiciel Komendanta Wojewódzkiego Policji w Poznaniu - mł. insp. Jacek Polcyn.

 7. Dbamy o bezpieczeństwo podczas Świąt Wszystkich Świętych

  Podobnie jak w poprzednich latach, tak i w tym roku rawiccy policjanci prowadzić będą działania mające na celu poprawę bezpieczeństwa odwiedzających miejscowe cmentarze. Przypominamy, by wszystkie osoby, które będą odwiedzać groby najbliższych, czy je sprzątać, zachowały ostrożność. W okresie Wszystkich Świętych nasilają się kradzieże zarówno na cmentarzach, jak i w ich okolicy. Sprzątając groby należy pamiętać o zabezpieczeniu swoich torebek, telefonów i innych wartościowych przedmiotów przed złodziejem. Aby uniknąć nieprzyjemnych sytuacji związanych z kradzieżą i o ile jest to możliwe, znicze i wiązanki kwiatów można postawić na grobach dopiero 1 listopada.

 8. Rozmiamy na temat uzależnień

  W ramach kampanii pt. „Narkotyki i dopalacze zabijają”, której hasło brzmi "Szkoda Ciebie na takie patoklimaty" dzielnicowi z Jutrosina wspólnie z Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie oraz Miejsko-Gminną Komisją Rozwiązywania Problemów Alkoholowych i Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Jutrosinie przeprowadzili spotkanie z uczniami szkół średnich oraz podstawowych z terenu gminy. Podczas przedsięwzięcia przekonywano młodzież, jak zgubna może być chęć eksperymentowania z różnego rodzaju substancjami uzależniającymi.

 9. Nietrzeźwy i agresywny rawiczanin stanie przed sądem

  3,3 promila miał 36-letni kierowca forda zatrzymany przez policjantów. Dwie godziny później mężczyzna ten znieważył i naruszył nietykalność cielesną policjantów, gdy przeprowadzali wobec niego kolejną interwencję.

 10. Zmiana organizacji ruchu przy cmentarzach, związana ze Świętem Zmarłych

  Jak każdego roku z uwagi na Święto Zmarłych na drogach powiatu rawickiego w rejonie cmentarzy nastąpi zmiana organizacji ruchu, której celem jest upłynnienie ruchu jak i poprawa bezpieczeństwa w szczególności pieszych. Zmiany oznakowania obowiązywać będą od godz. 18.00 dnia 31 października 2019 do dnia 1 listopada 2019 roku do godz. 18.00.