Zajęcia z uczniami klas mundurowych - Aktualności - KPP Rawicz

Aktualności

Zajęcia z uczniami klas mundurowych

Data publikacji 16.04.2018

Licealiści z Zespołu Szkół w Jutrosinie, którzy kształcą się na kierunku policyjnym mieli przeprowadzone zajęcia z przedstawicielami rawickiej Policji. Podczas spotkania z uczniami pierwszych i drugich klas omówione zostało zagadnienia związane z kryminalistyka. W ramach zajęć praktycznych przeprowadzono zajęcia ze sposobów zakładania kajdanek osobom zatrzymanym. Młodzież ucząca się w tej szkole realizuje m.in. ramowy program szkoleniowy z Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu.

Od dwóch lat rawicka Policja współpracuje ze Zespołem Szkół w Jutrosinie. Placówka ta w swojej ofercie, dla uczniów ma propozycje kształcenia się w klasach o kierunku policyjnym. Szkoła ta podpisała porozumienie współpracy z Komendą Wojewódzką Policji w Poznaniu. W ramach realizowanego programu policjanci prowadzą różne zajęcia z młodzieżą uczącą się w tych klasach.

W ostatnim czasie odbyły się zajęcia z kryminalistyki, na których pokazano różne metody zabezpieczenia śladów pozostawionych na miejscu zdarzenia. Uczniowie sami mogli spróbować jak wykonuje się takie czynności.

W ramach zajęć praktycznych, młodzież poznawała techniki kajdankowania osób zatrzymanych.