Grożąc bronią zabrali 40 tysięcy złotych, telefon i dokumenty - Aktualności - KPP Rawicz

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Grożąc bronią zabrali 40 tysięcy złotych, telefon i dokumenty

Data publikacji 08.10.2018

Rawiccy policjanci zatrzymali trzech sprawców rozboju. Mężczyźni grożąc bronią oraz używając pałki drewnianej, zabrali pokrzywdzonemu 40 tysięcy złotych, telefon komórkowy oraz dokumenty. Za przestępstwo, którego się dopuścili grozi nie mniej niż 3 lata Wobec 18 i 30 latka sąd zastosował trzy miesięczny areszt, wobec 22-lateka dozór policyjny oraz poręczenie majątkowe. Najstarszy z rozbójników odbywał już karę pozbawienia wolności za podobne przestępstwa, wszystko wskazuje na to, ze nie wcześnie opuści więzienne mury.

Do zdarzenia doszło w Rawiczu 20 września br. pokrzywdzony 42-letni rawiczanin powiadomił Policje, że do jego samochodu wsiadło dwóch zamaskowanych mężczyzn i grożąc mu bronią oraz pałką przypominającą bejsbol zarządali wydania pieniędzy.

Powiadomieni o takiej sytuacji funkcjonariusze natychmiast przystąpili do ustalania przebiegu zdarzenia. Policjanci po krótkich poszukiwaniach odnaleźli porzuconego wv należącego do 42-latka. Kryminalni rozpoczęli szeroko zakrojone działania operacyjno-dochodzeniowe w efekcie, których zatrzymali trzech mężczyzn biorących udział w rozboju. 18, 22 i 30 latek są mieszkańcami powiatu górowskiego cala trójka usłyszała zarzut dokonania rozboju wspólnie i w porozumieniu z użyciem niebezpiecznych narzędzi. 22 i 30 latek odpowiedzą za kierowanie pojazdem pomimo sądowego zakazu.

Rawiccy kryminalni ustalili dokładny przebieg tego zdarzenia. Wiadomo, że w dniu 20 września br. w godzinach popołudniowych trzech mężczyzn, mieszkańców powiatu górowskiego przyjechało do Rawicza. Warto nadmienić, że auto należące do jednego z nich prowadził 22-latek, który ma sądowy zakaz kierowania pojazdami. Jak wiadomo sprawcy uprzednio śledzili 42-latka i czekali na dogodny moment. Kiedy ten zaparkował pod domem, zamaskowany 18 i 30-latek wsiedli do jego samochodu, grożąc mu bronią i uderzając pałką kazali ruszyć aby wyjechać poza granice miasta. Sprawcy zażądali od rawiczanina znacznej kwoty pieniędzy. Pokrzywdzony rawiczanin podczas jazdy na jednej z ulic miasta niespodziewanie zatrzymał auto i wyskoczył z niego, w ten sposób udało mu się uciec. Rozbójnicy zabrali vw pokrzywdzonego, kierował nim wówczas 30-latek, który również ma sądowy zakaz kierowania pojazdami. Po przejechaniu kilku kilometrów sprawcy porzucili samochód na terenie miasta zabierając z niego 40 tysięcy złotych, telefon komórkowy pokrzywdzonego oraz dokumenty.

Rawiccy kryminalni po przeprowadzeniu niezbędnych ustaleń i zebraniu materiału dowodowego zatrzymali wszystkich trzech sprawców rozboju. W domu 18-latka znaleziono rewolwer, którym grożono pokrzywdzonemu. W miejscu zamieszkania 30-latka policjanci odnaleźli nie tylko przedmiot pochodzący z prowadzonego postępowania tj. kij bejsbolowy, ale i zabezpieczono również 34 gramy marihuany, dwa drzewka marihuany oraz przedmioty które pochodzą z innych przestępstw, i które będą podstawą do wszczynania odrębnych postępowań.

Z zebranego materiału w prowadzonym śledztwie wynika, że rozbój dokonany na 42-latku, było to tak zwane wyrównanie rachunków za to, że sam pokrzywdzony dopuścił się podobnego przestępstwa, które miało miejsc na terenie powiatu leszczyńskiego wobec ojca jednego z zatrzymanych.

Wobec 18 i 30 latka, sądu zastosował trzy miesięczny areszt, wobec 22-latka zastosowano dozór policyjny oraz poręczenie majątkowe. Za przestępstwo, którego się dopuścili grozi nie mniej niż 3 lata

30-latek w przeszłości odsiadywał już karę pozbawienia wolności za podobne przestępstwa, rozboju dopuścił się w warunkach recydywy, wszystko wskazuje na to, że nie szybko opuści więzienne mury.