Włamywali się i okradali mieszkańców Rawicza, już są w rękach Policji - Aktualności - KPP Rawicz

Aktualności

Włamywali się i okradali mieszkańców Rawicza, już są w rękach Policji

Data publikacji 26.11.2018

W ręce rawickich funkcjonariuszy wpadło czterech mężczyzn. Sprawcy grasowali po mieście od ponad miesiąca, włamywali się i okradali różne pomieszczenia, zabierając wszystko co dało się spieniężyć. Policjanci odzyskali część skradzionego mienia. Zatrzymani rawiczanie w przeszłości mieli już konflikt z prawem, każdemu z nich grozi do 10 lat więzienia.

Na terenie Rawicza od ponad miesiąca, miejscowi policjanci odnotowali kilka zdarzeń kryminalnych. Sprawcy pokonując różne zabezpieczenia włamywali się do pomieszczeń, kradnąc między innymi elektronarzędzia, starocie a nawet pieczywo. Rawiccy kryminalni prowadząc szeroko zakrojone działania operacyjno-dochodzeniowe wpadli na trop czterech młodych mężczyzn w wieku od 17 do 21 lat. Szybko potwierdziło się, że to właśnie oni stoją za kradzieżami i włamaniami, które miały miejsce na terenie miasta od października bieżącego roku. Zatrzymani mężczyźni, swoich czynów dokonywali w różnym składzie, to znaczy nie zawsze w czwórkę.

W toku prowadzonego postępowania kryminalni udowodnili trzem zatrzymanym 17,19 i 21 latkowi, że to oni w połowie października okradli samochód służący do sprzedaży pieczywa. Stamtąd ukradli wyroby cukiernicze, pieczywo oraz kasę fiskalną, wyrządzając straty w wysokości 1600 złotych.

Na włamanie które miało miejsce 8-13 listopada br. sprawcy wybrali się w pełnym składzie. Tam po uprzednim wyrwaniu kraty zabezpieczającej oraz wyłamaniu okna w barakowozie skradli elektronarzędzia oraz sprzęt monitorujący wraz z kamerami. Właściciel firmy został narażony na straty ponad 7 tysięcy złotych.

Kilka dni później, dwóch z nich włamało się do kolejnego pomieszczenia skąd również skradli elektronarzędzia za ponad 3 tysiące złotych. Sprawcy nie poprzestali na tym niemal w tym samym czasie okradli niezabezpieczony dom z zabytkowego zegara oraz innych tak zwanych staroci. Straty wycenione zostały na 700 złotych.

Złodzieje wszystkie skradzione przedmioty starali się szybko spieniężyć sprzedając je przypadkowym osobą czy oddając do antykwariatu. Część skradzionego mienia została odzyskana przez policjantów, w dalszym ciągu są prowadzone czynności, aby skradzione przedmioty wróciły do rąk pokrzywdzonych.

Zatrzymani mieszkańcy Rawicza usłyszeli zarzuty, mężczyźni mimo młodego wieku mieli już konflikt z prawem. Za popełnione przez siebie przestępstwa grozi każdemu z nich do 10 lat więzienia.