Rawiccy policjanci drogówki w akcji NURD - Aktualności - KPP Rawicz

Aktualności

Rawiccy policjanci drogówki w akcji NURD

Data publikacji 29.11.2018

Policjanci z rawickiej drogówki przeprowadzili działania pod nazwą „Niechroniony Uczestnik Ruchu Drogowego”. Akcja obejmowała całe województwo wielkopolskie. Podczas działań mundurowi w szczególności zwracali uwagę na zachowania kierowców w stosunku do pieszych i osób poruszającymi się jednośladami. Policjanci z uwagą przyglądali się, czy osoby te przestrzgają obowiązujących ich przepisów ruchu drogowego.

Podczas wczorajszych działań przeprowadzonych na drogach naszego powiatu policjanci zwracali szczególną uwagę na niezgodne z przepisami zachowania kierowców, jak również samych niechronionych uczestników ruchu drogowego.

W akcję zaangażowanych było czterech specjalistów ruchu drogowego, policjanci łącznie wylegitymowali 27 osób w tym: 13 pieszych, 10 rowerzystów, 2 motorowerzystów oraz 2 kierowców aut. Ujawniono 6 wykroczeń, za które nałożono mandaty karne oraz zatrzymano motorowerzystę, który kierował po użyciu alkoholu

Celem akcji było zapewnienie większego bezpieczeństwa pieszym, rowerzystom, motorowerzystom i motocyklistom.

Pamiętajmy, że bezpieczeństwo niechronionych uczestników ruchu drogowego w dużej mierze zależy od nich samych. Piesi, czy rowerzyści w konfrontacji z samochodem mają nikłe szanse, wielokrotnie stają się ofiarami tragicznych w skutkach wypadków.