XVIII Gminny Dzień Seniora w Rawiczu - Aktualności - KPP Rawicz

Aktualności

XVIII Gminny Dzień Seniora w Rawiczu

Data publikacji 25.10.2019

W dniu 24 października 2019 roku o godz. 16.00 w Rawickim Domu Kultury odbył się XVIII Gminny Dzień Seniora. Uczestniczyło w nim 400 seniorów oraz zaproszeni goście. W uroczystości uczestniczył również funkcjonariusz rawickiej komendy asp.sztab. Tomasz Duszak, który złożył życzenia wszystkim seniorom z okazji ich święta oraz udzielił kilku cennych porad aby przestrzec seniorów przed oszustami działającymi w różny sposób między innymi na wnuczka, policjanta, pracownika wodociągów, gazowni, pracownika socjalnego i innych możliwości i pomysłów oszustom nie brakuje.

Do takich przestępstw ciągle dochodzi mimo tego, że w mediach o tym się mówi i pisze. Należy pamiętać, że policjanci nie biorą pieniędzy jeśli prowadzą jakąś sprawę, i nie należy wierzyć w to, że pieniądze w banku są zagrożone.

Oszuści również dzwonią z różnych zagranicznych numerów telefonu licząc, że ktoś na ten numer oddzwoni co spowoduje zapłacenie większego rachunku telefonicznego nawet o kilkaset złotych. Coraz częściej też otrzymuje się sms-y z informacją, że należy zapłacić drobną kwotę pieniędzy np w ZUS-ie, innej instytucji lub firmie kurierskiej. Przesłanie pieniędzy na wskazane przez oszusta konto spowoduje utratę oszczędności. Nie należy działać pochopnie i być czujnym. Jeśli nie wiemy co zrobić zawsze możemy poradzić się kogoś z rodziny lub przyjść na Policję.

Przypomniano o zbliżającym się Święcie Zmarłych i o zwracaniu uwagi podczas pobytu na cmentarzu i robieniu porządków przy grobach na pozostawione rzeczy, które mogą skusić złodzieja. Poinformowano też o właściwym zabezpieczeniu domów i mieszkań gdyż w tym okresie nie próżnują włamywacze.

Korzystając z okazji zaprezentowano również narzędzie w postaci Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa i omówiono jej działanie.

TD