Podsumowanie akcji "Znicz 2019" - Aktualności - KPP Rawicz

Aktualności

Podsumowanie akcji "Znicz 2019"

Data publikacji 04.11.2019

Zakończyła się ogólnopolska akcja „ZNICZ 2019”. Na wielkopolskich drogach, codziennie służbę pełniło blisko pół tysiąca policjantów ruchu drogowego wpieranych przez funkcjonariuszy innych pionów. W trakcie czterodniowych działań w Wielkopolsce doszło do 35 wypadków drogowych, w których zginęły 4 osoby, a 42 zostało rannych. Policjanci zatrzymali w tym czasie 62 pijanych kierowców. Na drogach powiatu rawickiego doszło do 6 zdarzeń drogowych oraz zatrzymano 4 nietrzeźwych uczestników ruchu drogowego

Od czwartku (31 października) do niedzieli (3 listopada) w całej Polsce prowadzone były policyjne działania „Znicz 2019”, których głównym celem było zapewnienie bezpieczeństwa w ruchu drogowym wszystkim podróżnym. W akcji brali udział także lubuscy policjanci, którzy w tym czasie obecni byli przede wszystkim w rejonach cmentarzy, gdzie natężenie ruchu było największe. Funkcjonariusze dbali o bezpieczeństwo także na pozostałych drogach, którymi przemieszczali się mieszkańcy naszego województwa oraz osoby przyjezdne. Blisko pół tysiąca  funkcjonariuszy ruchu drogowego wspieranych przez swoich kolegów z innych pionów codziennie dokładało wszelkich starań, aby zarówno ruch kołowy jak i pieszy odbywał się płynnie i co najważniejsze bezpiecznie. Policjanci, którzy pełnili służbę na drogach mieli za zadanie pomagać wszystkim podróżnym oraz eliminować brawurowych i nietrzeźwych kierowców.

W ciągu czterodniowych działań w Wielkopolsce doszło do 35 wypadków drogowych, w których zginęły 4 osoby, a 42 zostało rannych. Policjanci zatrzymali 62 kierowców, którzy wsiedli za kierownicę pojazdu znajdując się pod działaniem alkoholu. 

Tegoroczna akcja „Znicz 2019” na drogach powiatu rawickiego przebiegła dość spokojnie. W ciągu czterech dni prowadzonych działań odnotowaliśmy 6 zdarzeń drogowych, w których uczestnicy nie doznali poważnych obrażeń ciała. Funkcjonariusze łącznie w czasie akcji nałożyli 75 mandatów karnych, zatrzymali 8 dowodów rejestracyjnych oraz skierowali 4 wnioski do sądu. Policjanci wyeliminowali z dróg 4 nietrzeźwych uczestników ruchu w tym dwóch rowerzystów.

pg/bj