Nietrzeźwy i agresywny rawiczanin stanie przed sądem - Aktualności - KPP Rawicz

Aktualności

Nietrzeźwy i agresywny rawiczanin stanie przed sądem

Data publikacji 04.11.2019

3,3 promila miał 36-letni kierowca forda zatrzymany przez policjantów. Dwie godziny później mężczyzna ten znieważył i naruszył nietykalność cielesną policjantów, gdy przeprowadzali wobec niego kolejną interwencję.

3 listopada br.  przed północą policjanci zatrzymali do kontroli na ul. Poznańskiej, 36-letniego mieszkańca Rawicza kierującego fordem fokusem. Badanie trzeźwości wykazało u mężczyzny 3,3 promila alkoholu. Kierującemu zakazano dalszej jazdy, po wykonaniu niezbędnych czynności wypuszczono z komendy a samochód odholowano na strzeżony parking. Dwie godziny później policjanci dostali wezwanie na ul. Bączkiewicza, gdzie stojący przed blokiem 36-latek dobijał się do mieszkania dziewczyny. Kobieta poprosiła o interwencje policji.

Podczas interwencji nietrzeźwy 36-latek był arogancji i agresywny. Popchnął funkcjonariusza i obrzucił wulgarnymi wyzwiskami. Mężczyzna po obezwładnieniu został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie. Po wytrzeźwieniu usłyszy zarzuty, kierowania pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości oraz znieważenie i naruszenie nietykalności cielesnej funkcjonariuszy. Za popełnione przestępstwa grozi mu do 3 lat pozbawienia wolności.