Rozmiamy na temat uzależnień - Aktualności - KPP Rawicz

Aktualności

Rozmiamy na temat uzależnień

Data publikacji 06.11.2019

W ramach kampanii pt. „Narkotyki i dopalacze zabijają”, której hasło brzmi "Szkoda Ciebie na takie patoklimaty" dzielnicowi z Jutrosina wspólnie z Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie oraz Miejsko-Gminną Komisją Rozwiązywania Problemów Alkoholowych i Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Jutrosinie przeprowadzili spotkanie z uczniami szkół średnich oraz podstawowych z terenu gminy. Podczas przedsięwzięcia przekonywano młodzież, jak zgubna może być chęć eksperymentowania z różnego rodzaju substancjami uzależniającymi.

Dzielnicowi z Jutrosina wspólnie z Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie oraz Miejsko-Gminną Komisją Rozwiązywania Problemów Alkoholowych i Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Jutrosinie, spotkali się ze starszymi uczniami szkół podstawowych w Jutrosinie, Dubinie i Szaradowie oraz z uczniami szkół średnich i zawodowych Zespołu Szkół w Jutrosinie. Przedsięwzięcie zostało zorganizowane na terenie lokalnego Domu Kultury, w ramach kampanii pt. „Narkotyki i dopalacze zabijają”. Podczas spotkania ostrzegano aby nie kupować i nie zażywać narkotyków i dopalaczy, brało w nim udział około 200 młodych ludzi. Tłumaczono, że środki te, to trucizna a nie „polepszacz” samopoczucia, są to substancje psychoaktywne, działające na układ nerwowy człowieka, podstępnie wyniszczają ludzki organizm, uszkadzając organy wewnętrzne. W przypadku dopalaczy nieznana jest dawka śmiertelna tego środka, gdyż nieznany jest ich skład chemiczny. Wiadomo tylko że są mieszanką składników, pochodzenia głównie chemicznego. Producenci narkotyków i dopalaczy mają jeden cel – osiągnąć finansowy zysk, a ludzkie życie i zdrowie mają za nic.

Policjantka wyjaśniła również temat związany z odpowiedzialnością karną wynikająca z przepisów prawa. Przedstawiła jak kara grozi między innymi za posiadanie, udzielanie czy sprzedaż zakazanych substancji.

Na spotkaniu miała również miejsce projekcja edukacyjnego filmu.