Wypadek na trasie Słupia Kapitula – Szymanowo. Potrącony rowerzysta. - Aktualności - KPP Rawicz

Aktualności

Wypadek na trasie Słupia Kapitula – Szymanowo. Potrącony rowerzysta.

Data publikacji 08.11.2019

Na prostym nieoświetlonym odcinku drogi został potrącony cyklista. Kierowca forda podczas wymijania się z innych pojazdem uderzył w jadącego w tym samym kierunku rowerzystę. Rawiccy funkcjonariusze pod nadzorem prokuratury, ustalają szczegółowy przebieg tego zdarzenia oraz który z kierujących się do niego przyczynił.

Do zdarzenia doszło 7.11.2019 roku około godz 17.00 na prostym nieoświetlonym odcinku drogi, pomiędzy Słupią Kapitulną a Szymanowem. Kierowca forda 45-letni funkcjonariusz rawickiej jednostki Policji, będąc poza służbą, podczas manewru mijania się z innym pojazdem uderzył w jadącego w tym samym kierunku rowerzystę.

19-letni rawiczanin został przewieziony do miejscowego szpitala. Młody mężczyzna doznał wstrząśnienia mózgu oraz urazu kręgosłupa w odcinku szyjnym. Kierowca forda nie ma żadnych obrażeń. Od obu mężczyzn pobrano krew do badania.

Rawiccy funkcjonariusze pod nadzorem prokuratury, ustalają szczegółowy przebieg tego zdarzenia oraz który z kierujących się do niego przyczynił.

  • technik kryminalistyki podczas oględzin miejsca zdarzenia
  • ford fiesta biorący udział w zdarzeniu ( uszkodzona szyba czołowa oraz prawy zderzak i lampa)
  • rower biorący udział w zdarzeniu