Włamanie w Sierakowie - Aktualności - KPP Rawicz

Aktualności

Włamanie w Sierakowie

Data publikacji 18.11.2019

16 listopada br. na ulicy Dożynkowej w Sierakowie między godziną 17.30 a 22.00 podczas nieobecności domowników, nieznany sprawca wyłamując okno wszedł do wnętrza domu jednorodzinnego. Złodziej po splądrowaniu pomieszczeń wyniósł biżuterię oraz pieniądze. Straty zostały oszacowane na kilkadziesiąt tysięcy złotych. Policjanci prowadzą czynności w tej sprawie, jeżeli którakolwiek z osób mógłby pomóc w ustaleniu sprawcy prosimy o kontakt, zapewniamy anonimowość.

Przypominamy rady:

- Najpewniejszym miejscem dla przechowywania pieniędzy jest bank. Amatorzy cudzego mienia stosunkowo szybko znajdują ukryte w mieszkaniach pieniądze.

- Zabezpiecz należycie drzwi i okna swojego mieszkania, załóż dobre zamki. Jeśli jesteś właścicielem domku jednorodzinnego, wykonaj solidne (lecz przejrzyste) ogrodzenie, kup psa, załóż oświetlenie na podwórku.

- Zanotuj na kartce lub w podręcznym kalendarzyku marki i typy posiadanych urządzeń, ich cechy charakterystyczne oraz numery fabryczne (telewizor, komputer, aparat fotograficzny, rower, itp.) Te, które nie posiadają numerów, oznacz swymi inicjałami lub np. numerem telefonu albo datą urodzenia (w przypadku kradzieży łatwiej będzie można je rozpoznać i udowodnić, że są naszą własnością).

- Nie afiszuj się swym bogactwem. Unikaj przygodnych znajomości, zwłaszcza zawieranych przy okazji spożywania alkoholu, a poznanych w ten sposób  ludzi nie zapraszaj do swego mieszkania, zwłaszcza jeśli mieszkasz samotnie.

- Uważaj na kręcących się po klatkach schodowych i w pobliżu domu ludzi. Zainteresuj się nimi, zapytaj kogo szukają, przyjrzyj się im, by zapamiętać wygląd. Przezorność może uchronić przed kradzieżą mienie Twoje lub sąsiadów, zaś spostrzeżenia mogą być przydatne Policji, gdyby doszło do włamania.

- Sprawdzaj tożsamość i wiarygodność obcych osób, przychodzących do twojego mieszkania.

- Nie wpuszczaj bez uzasadnionych powodów nieznanych ci osób.

- Współdziałaj zawsze z sąsiadami. Zwracaj uwagę także na ich mieszkanie. Podczas ich nieobecności interesuj się ludźmi stojącymi pod ich drzwiami, zwracaj uwagę na hałasy, niecodzienne odgłosy dochodzące z klatki schodowej, wynoszenie mebli lub sprzętów domowych przez osoby obce, którym nie towarzyszy nikt ze znanych sąsiadów.

- Opuszczając na dłużej mieszkanie nie zostawiaj widocznych oznak swej nieobecności. Poproś sąsiadkę, by podlewała kwiaty, otwierała na krótko okna, opróżniała skrzynkę z korespondencji, wieczorem włączała na jakiś czas światło w kuchni lub w którymś z pokoi.

- Ubezpiecz swoje mieszkanie, by w razie nieszczęścia chociaż częściowo mieć zrekompensowane straty.

  • gwiazda policyjna