Chcieli się zemścić, trafili za kraty - Aktualności - KPP Rawicz

Aktualności

Chcieli się zemścić, trafili za kraty

Data publikacji 20.07.2020

Za usiłowanie rozboju odpowiedzą 19 i 25-letni mieszkańcy Rawicza. Sprawcy zwabili pokrzywdzonego, pobili i zabrali mu auto. Starszy rabuś już odbywał kare pozbawienia wolności za podobne przestępstwo, młodszy miał już konflikt z prawem. Teraz razem poszli za więzienne mury.

Do zdarzenia doszło 11 lipca br. w Sierakowie. Pokrzywdzonym jest 65-letni mieszkaniec gminy Rawicz. 19-latek wiedział kim jest pokrzywdzony, miał z nim konflikt i chciał wyrównać rachunki. Namówił swojego starszego kolegę, aby pomógł mu się zemścić. Sprawcy podstępnie zwabili 65-latka na spotkanie, gdy przyjechał passatem w umówione miejsce, podbiegli do niego i zaczęli bić pięściami po całym ciele. Wyrzucili pokrzywdzonego z auta a sami wsiedli i odjechali. Przejechali jednak niewiele, bo samochód sam stanął. Automatyczny system zabezpieczający przed kradzieżą odciął dopływ paliwa. Gdy samochód się zatrzymał, sprawcy uciekli.

O całej sytuacji została powiadomiona policja. Rawiccy funkcjonariusze jeszcze tego samego dnia zatrzymali jednego sprawcę, drugiego następnego dnia. Pokrzywdzony doznał jedynie powierzchownych obrażeń.

Zatrzymani mężczyźni w przeszłości byli już karani, usłyszeli zarzut usiłowania rozboju, za co grozi do 12 lat więzienia. Starszy odpowie przed sądem w warunkach recydywy, bo był już karany za rozbój, a z więzieni wyszedł w sierpniu 2019 roku. Jako recydywiście grozi mu do 18 lat więzienia.

Obaj mężczyźni decyzją sądu trafili na trzy miesiące do aresztu. Wiele wskazuje na to, że nie szybko opuszczą więzienne mury.