Okradł swoich najbliższych - Aktualności - KPP Rawicz

Aktualności

Okradł swoich najbliższych

Data publikacji 04.08.2020

29-latek włamał się do domu i okradł swoich członków rodziny. Mężczyzna znał zwyczaje domowników i wiedział gdzie trzymają swoje oszczędności. Rawiccy policjanci sprawcę zatrzymali już następnego dnia. Została odzyskana znaczna część skradzionych pieniędzy. Mężczyźnie grozi do 10 lat więzienia.

Do zdarzenia doszło 2 sierpnia br. w jednej spod rawickich wiosek. Domownicy wyjechali wypocząć nad jezioro, nie było ich przez większość dnia. Fakt ten wykorzystał 29-latek, który dobrze znał zwyczaje rodziny, którą okradł. Do domu włamał się używając oryginalnego klucza, wiedział w którym miejscu ma go szukać, wiedział też gdzie ma szukać oszczędności. Kiedy rodzina wróciła do domu od razu zaczęli coś podejrzewać, ponieważ nie było klucza w stałym miejscu. Pokrzywdzony mężczyzna szybko potwierdził to czego obawiał się najbardziej, z domu zniknęły również pieniądze, kilkadziesiąt tysięcy złotych. Domownicy wytypowali sprawcę, rawiccy policjanci musieli go znaleźć i zatrzymać. Do zatrzymania doszło już następnego dnia na terenie jednego z hoteli w Lesznie. Policjanci odzyskali znaczną część skradzionej gotówki. 29-latek nie potrafił wytłumaczyć dlaczego to zrobił.

W toku prowadzonego postępowania funkcjonariusze udowodnili również 29-latkowi, że kierował on samochodem pomimo tego, że ma sądowy zakaz kierowani pojazdami. Mężczyźnie wcześniej zabrano prawo jazdy za kierowanie w stanie nietrzeźwości. Za przestępstwa jakich się dopuścił grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.