Strzelał z łuku, bo go denerwował - Aktualności - KPP Rawicz

Aktualności

Strzelał z łuku, bo go denerwował

Data publikacji 06.08.2020

38-latek z powiatu rawickiego strzelał z łuku do mężczyzny, który według sprawcy denerwował go od jakiegoś czasu. Na szczęście strzała utknęła w karoserii samochodu. 34-letni pokrzywdzony nie doznał żadnych obrań. Sprawca w przeszłości odbywał już katę pozbawienia wolności. Za przestępstwo, którego dopuścił się tym razem, zastosowano wobec niego dozór policyjny oraz zakaz kontaktowania oraz zbliżania się do pokrzywdzonego. Grozi mu do 3 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło 4 sierpnia br. na terenie gminy Bojanowo. To właśnie tam 38- latek strzelił z własnoręcznie zrobionego łuku do samochodu, którym kierował 34-letni mieszkaniec powiatu leszczyńskiego. Mężczyźni znali się od jakiegoś czasu i od jakiegoś czasu mieli ze sobą jak twierdzą tak zwaną” kosę”. Nazbierało się na to kilka spraw. Początkowo próbowali dogadać się, jednak nic z tego nie wyszło. Według relacji pokrzywdzonego do pierwszego incydentu doszło 2 sierpnia br. wtedy to po raz pierwszy 38-latek wycelował z łuku w samochód 34-latka, który przejeżdżał obok domu sprawcy, strzała wbiła się w zderzak. Mieszkaniec powiatu leszczyńskiego nie potraktował tego poważnie, ponieważ jak przyznał nieco prowokował swoim zachowaniem. Sytuacja między mężczyznami stawała się jednak coraz bardziej nerwowa i napięta. Do drugiego strzału doszło właśnie 4 sierpnia w podobnych okolicznościach ale tym razem pokrzywdzony sprawę potraktował poważniej ponieważ strzał wbiła się w słupek auta.

38-latek z gminy Bojanowo usłyszał zarzut z art. 160 kodeksu karnego.Kto naraża człowieka na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. Mężczyzna w przeszłości był już karany, odbywał też kary pozbawienia wolności. Za przestępstwo którego dopuścił się tym razem, zastosowano wobec niego dozór policyjny oraz zakaz zbliżania się do pokrzywdzonego. Grozi mu do 3 lat więzienia.