Aktualności

Zastępca Komendanta oraz Naczelnik Ruchu Drogowego odeszli na zasłużoną emeryturę

Data publikacji 19.02.2021

Po długich latach przepracowanych w policyjnym mundurze, ze służbą pożegnali się I Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Rawiczu insp. Marcin Mosiek oraz Naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego asp. sztab. Waldemar Łańczak.

Dzisiaj obaj Panowie po raz ostatni założyli policyjne mundury, złożyli odznaki i pożegnali się funkcjonariuszami oraz pracownikami rawickiej Policji. Komendant inspektor Radosław Matysiak podziękował zarówno swojemu Zastępcy jak i Naczelnikowi Ruchu Drogowego za wzorowo układającą się współpracę, za ogrom zaangażowania oraz za odpowiedzialną i sumienną służbę.

Podinspektor Marcin Mosiek służbę rozpoczął w 1996 roku, podczas swojej długoletniej służby piął się po szczeblach kariery, w rożnych jednostkach Policji. Pierwszy etap rozpoczął jako policjant ruchu drogowego KMP w Lesznie. Do Rawicza przeniósł się w 2004 roku i pracował w Wydziale Kryminalnym. Kolejno awansował na stanowisko specjalisty a później eksperta w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Poznaniu. W 2012 roku wrócił do Rawicza obejmując stanowisko Z-ca Naczelnika Wydziału Prewencji a kolejno Naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego. Od 2016 roku do dziś piastował stanowisko I Zastępcy Komendanta Powiatowego Policji w Rawiczu. Podczas swojej długoletniej służby został odznaczony Brązową Odznaką „Zasłużony Policjant”.

Aspirant sztabowy Waldemar Łańczak całe swoje życie zawodowe związany był z rawicką komendą. W 1991 roku przyjął się do służby i niemal 30 lat przepracował w Wydziale Ruchu Drogowego. Zaczynał jako szeregowy policjant z „białą” czapką na głowie i tak samo pożegnał się ze służbą. Odszedł ze stanowiska Naczelnika Wydziału Ruchu Drogowego, które piastował przez ostatnie 5 lat. Podczas swojej długoletniej służby został odznaczony Srebrnym Medalem „Za długoletnią służbę” oraz Brązową Odznaką „Zasłużony Policjant”.

Z szeregów Policji odeszli dziś dwaj świetni fachowcy z ogromnym doświadczeniem. Życzymy obu Panom dużo zdrowia, zadowolenia z życia w „cywilu” i realizacji planów.

  • pożegnanie emerytów nr1
  • pożegnanie emerytów nr2
  • pożegnanie emerytów nr3
  • pożegnanie emerytów nr4
  • pożegnanie emerytów nr5
  • pożegnanie emerytów nr6
  • pożegnanie emerytów nr1
  • pożegnanie emerytów nr7