Komendanci V edycji - Nasze inicjatywy - KPP Rawicz

Nasze inicjatywy

Komendanci V edycji

aDaniel Ptak z Zespołu Szkół w Miejskiej Górce i Jakub Karliński  z Zespołu Szkół nr 3 w Rawiczu szefowali przez jeden dzień w rawickiej policji. Była to dla nich nagroda za zajęcie dwóch najlepszych miejsc w piątej edycji konkursu ,,Możesz zostać Komendantem'' zorganizowanego przez KPP w Rawiczu i Zespół Szkół w Miejskiej Górce.


Daniel i Jakub dziś spotkali się z szefem rawickiej policji insp. Krzysztofem Nowakiem. Zapoznali się z pracą jednostki w każdym z policyjnych pionów.

Na początek „obchodu” jednostki zwycięzcy odwiedzili pokój technika kryminalistyki, tam mieli okazję zobaczyć jak wykonuje się zdjęcia sygnalityczne oraz w jaki sposób pobiera się odciski palców od podejrzanych przy użyciu nowoczesnego skanera. Przybliżone zostały im również metody i techniki zabezpieczania różnego rodzaju śladów jakie są pozostawiane na miejscu zdarzenia. Laureatom między innymi zostało omówione oraz pokazane stanowisko, na którym pracuje oficer dyżurny oraz jego pomocnik. Mieli również możliwość zobaczenie  pomieszczeń dla osób zatrzymanych, które są osadzane do wytrzeźwienia lub do wyjaśnienia sprawy. Pokazano im również zasady działania monitoringu miasta . Komendanci przyjrzeli się również pracy jaką wykonują przewodnicy psa i ich podopieczni. Kolejną z atrakcji była przejażdżka radiowozem. Nastolatkowe przypatrywali się również pracy policjanta drogówki

Dla młodych panów  była to pierwsza wizyta w komendzie. Przysporzyła sporo wrażeń. Daniel po ukończeniu szkoły chce pracować w policji lub w zakładzie karnym, jeszcze nie zdecydował. Nauka w klasie o kierunku policyjno-prawnym ma mu ułatwić wstąpienie do jednej ze służb służby. Jakub  jest w drugiej klasie liceum swoja przyszłość również wiąże z służbami mundurowymi.

biegfcjdh