Konkurs plastyczny rozstrzygnięty - Nasze inicjatywy - KPP Rawicz

Nasze inicjatywy

Konkurs plastyczny rozstrzygnięty

3Już po raz szósty odbył się Powiatowy Konkurs Rysunkowy, o tematyce „Dziękuję nie biorę”, „Stop przemocy”, „Nie jestem wulgarny” zorganizowany przez rawicką Policje. W Sali witrażowej w Domu Kultury uczestnicy tworzyli swoje prace. Dzieła młodych artystów zostały ocenione przez zebrane jury i jednocześnie wyłoniono najlepsze prace. Przedstawiciel miejscowej jednostki oraz plastycy z wielką przyjemnością uścisnęli rękę każdego uczestnika oraz  wręczyli dyplomy i nagrody.

Szósta edycja Powiatowego Konkursu Rysunkowego zorganizowana przez Komendę Powiatową Policji w Rawiczu, która była skierowana do wszystkich uczniów szkół podstawowych naszego powiatu została rozstrzygnięta. Do wspólnej zabawy zgłosiło się 65 uczestników z 13 szkół. Dzięki gościnności gospodarza rawickiego Domu Kultury mali artyści samodzielnie wykonywali prace, które tego samego dnia zostały ocenione i spośród których wyłoniono zwycięzców. Dzięki ofiarności sponsorów, którymi każdego roku są Gminne Komisje Rozwiązywania Problemów Alkoholowych dzieci zostały obdarowane pokaźnymi i wartościowymi nagrodami.

Zwycięzcami w poszczególnych kategoriach zostali:              

W kategorii szkół podstawowych  kl. I-III

I MIEJSCE – KAMILA TOMKIEWICZ ZE  SZKOŁY PODSTAWOWEJ W MIEJSKIEJ GóRCE,

II MIEJSCE –  MAŁGORZATA CHORAŁA ZE SZKOŁY PODSTAWOWEJ  W MASŁOWIE,

III MIEJSCE -OKTAWIA WROŃSKA ZE  SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 4 W RAWICZU

W kategorii szkół podstawowych  kl. IV-VI

I MIEJSCE – MARTYNA  ANDRZEJEWSKA ZE SZKOŁY PODSTAWOWEJ W  MIEJSKIEJ GóRCE.

II MIEJSCE – NIKODEM RATAJCZAK ZE SZKOŁY PODSTAWOWEJ W PAKOSŁAWIU.

III MIEJSCE – MAGDALENA CIEŚLAK  ZE  SZKOŁY PODSTAWOWEJ W BOJANOWIE,

Funkcjonariusze Policji z dużą satysfakcją podkreślają, że najistotniejsze w całym tym przedsięwzięciu jest to, aby pokazać całemu lokalnemu środowisku, że dzieci i młodzież chętnie przystępują oraz angażują się w tego typu działania. W tym przypadku poprzez  wykonane prace, z dużą świadomością przestrzegają przed zagrożeniami związanymi z zażywaniem narkotyków, alkoholu, papierosów, itp.

123