Zasiedli na fotelu Komendanta - Nasze inicjatywy - KPP Rawicz

Nasze inicjatywy

Zasiedli na fotelu Komendanta

11Krystian Piorun  i Grzegorz Sobota szefowali przez jeden dzień w rawickiej policji. Była to dla nich nagroda za zajęcie dwóch najlepszych miejsc w szóstej edycji konkursu ,,Możesz zostać Komendantem'' zorganizowanego przez KPP w Rawiczu i Zespół Szkół w Miejskiej Górce.

Krystian  i Grzegorz wczoraj spotkali się z szefem rawickiej policji insp. Krzysztofem Nowakiem. Zapoznali się z pracą jednostki w każdym z policyjnych pionów.

Na początek „obchodu” jednostki zwycięzcy odwiedzili pokój technika kryminalistyki, tam mieli okazję zobaczyć jak wykonuje się zdjęcia sygnalityczne oraz w jaki sposób pobiera się odciski palców od podejrzanych przy użyciu nowoczesnego skanera. Przybliżone zostały im również metody i techniki zabezpieczania różnego rodzaju śladów jakie są pozostawiane na miejscu zdarzenia. Laureatom między innymi zostało omówione oraz pokazane stanowisko, na którym pracuje oficer dyżurny oraz jego pomocnik. Mieli również możliwość zobaczenie  pomieszczeń dla osób zatrzymanych, które są osadzane do wytrzeźwienia lub do wyjaśnienia sprawy. Pokazano im również jednostki broni. Niewątpliwa atrakcją był patrol miasta radiowozem. Nastolatkowe poznali i mieli okazję popracować na sprzęcie, jakim dysponuje rawicka drogówka. Duże zainteresowanie wzbudził między innymi laserowy miernik prędkości. Dla młodych panów   wizyta w komendzie, przysporzyła sporo niezapomnianych wrażeń.

Krystian jest uczniem maturalnej klasy o kierunku Policyjnym w Zespole Szkół w Miejskiej Górce natomiast Grzegorz jest pierwszoklasista Technikum Logistycznego.

Krystian ma już jasno sprecyzowane plany, chce zasilić szeregi Policji, trzymamy za niego kciuki. Grzegorz jak przyznał ma jeszcze trochę czasu do zastanowienia, nie ukrywał jednak, że wyklucza, że w przyszłości będzie służył społeczeństwu jak policjant.

foto KPP Rawicz

1213

 1214345678911