VII edycja konkursu rysunkowego zakończona - Nasze inicjatywy - KPP Rawicz

Nasze inicjatywy

VII edycja konkursu rysunkowego zakończona

1Po raz siódmy odbył się Powiatowy Konkurs Rysunkowy, o tematyce „Dziękuję nie biorę”, „Stop przemocy”, „Nie jestem wulgarny” zorganizowany przez rawicką Policje. W sali malarskiej w Domu Kultury uczestnicy tworzyli swoje prace. Dzieła młodych artystów zostały ocenione przez zebrane jury i jednocześnie wyłoniono najlepsze prace. Komendant Powiatowy Policji insp. Krzysztof Nowak z wielką przyjemnością uścisnął rękę każdego uczestnika oraz  wręczył dyplomy i nagrody.

Siódma edycja Powiatowego Konkursu Rysunkowego zorganizowana przez Komendę Powiatową Policji w Rawiczu, która była skierowana do wszystkich uczniów szkół podstawowych naszego powiatu została rozstrzygnięta. Do wspólnej zabawy zgłosiło się 38 uczestników z 7 szkół. Dzięki gościnności gospodarza rawickiego Domu Kultury mali artyści samodzielnie wykonywali prace, które tego samego dnia zostały ocenione i spośród których wyłoniono zwycięzców. Dzięki ofiarności sponsorów, którymi każdego roku są Gminne Komisje Rozwiązywania Problemów Alkoholowych dzieci zostały obdarowane pokaźnymi i wartościowymi nagrodami.

Zwycięzcami w poszczególnych kategoriach zostali:   

           

W kategorii szkół podstawowych  kl. I-III

I MIEJSCE – JAGODA WITEK ZE  SZKOŁY PODSTAWOWEJ W MASŁOWIE,

II MIEJSCE –  SARA STYZA ZE SZKOŁY PODSTAWOWEJ  W MASŁOWIE,

III MIEJSCE - KAJA LUTYŃSKA ZE  SZKOŁY PODSTAWOWEJ W MASŁOWIE

W kategorii szkół podstawowych  kl. IV-VI

I MIEJSCE – OLIWIA  ŻYTO ZE SZKOŁY PODSTAWOWEJ W  MASŁOWIE,

II MIEJSCE – PATRYCJA LEŚNIAK ZE SZKOŁY PODSTAWOWEJ W MASŁOWIE,

III MIEJSCE – MARIA NAWROCKA  ZE  SZKOŁY PODSTAWOWEJ W BOJANOWIE,

 

Funkcjonariusze Policji z dużą satysfakcją podkreślają, że najistotniejsze w całym tym przedsięwzięciu jest to, aby pokazać całemu lokalnemu środowisku, że dzieci i młodzież chętnie przystępują oraz angażują się w tego typu działania. W tym przypadku poprzez  wykonane prace, z dużą świadomością przestrzegają przed zagrożeniami związanymi z zażywaniem narkotyków, alkoholu, papierosów, itp.

234561