Będą nowi Komendanci - Nasze inicjatywy - KPP Rawicz

Nasze inicjatywy

Będą nowi Komendanci

9Adam Stachowski z Zespołu Szkół w Miejskiej Górce i Michał  Plewa z Zespołu Szkół Zawodowych w Rawiczu są laureatami VII edycji,, Możesz zostać Komendantem''.  

27 marca br. w Zespole Szkół w  Miejskiej Górce odbyła się VII edycja konkursu „ Możesz zostać Komendantem”, organizowana przez rawicką Policję oraz ZS w Miejskiej Górce. 17 uczestników walczyło o tytuł komendanta. Kandydaci musieli się wykazać zarówno sprawnością, jak i wiedzą. Jednym z zadań, było pokonanie sprawnościowego toru przeszkód, dokładnie takiego samego, jaki pokonują kandydaci do pracy w Policji. Czuwający nad prawidłowością przebiegu konkurencji sportowej instruktor z Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu, który na co dzień czuwa nad sprawnością fizyczną policjantów chwalił wysoki poziom jaki prezentowali uczniowie.

Sprawnościowy tor przeszkód to nie jedyne zadanie, jakiemu musieli sprostać uczestnicy konkursu.  Test z wiedzy składający się z 40 pytań, przysporzył niejednemu wiele trudności. Jako jedyny zwycięzca Adam Stachowski uczeń ZS w Miejskiej Górce zdobywając maksymalna ilość 40 punktów. Adam na sprawnościowego toru zdobył 57 pkt na 60 możliwych. Jako drugi w rankingu był Michał Plewa uczeń II klasy Technikum Samochodowego w ZSZ Rawicz, zdobył 57 pkt na torze przeszkód i 31 pkt z testu.

              Szef rawickiej Policji, podziękował współorganizatorom, opiekunom a przede wszystkim uczestnikom za sportową rywalizację oraz duże zaangażowanie.

               Każdy ze startujących otrzymał dyplom uczestnictwa i gadżety.

4123567109