Zwycięzcy zasiedli w fotelu komendantów - Nasze inicjatywy - KPP Rawicz

Nasze inicjatywy

Zwycięzcy zasiedli w fotelu komendantów

12Adam Stachowski  i Michał Plewa szefowali przez jeden dzień w rawickiej policji. Była to dla nich nagroda za zajęcie dwóch najlepszych miejsc w siódmej edycji konkursu ,,Możesz zostać Komendantem'' zorganizowanego przez KPP w Rawiczu i Zespół Szkół w Miejskiej Górce. 

 


Adam  i Michał wczoraj spotkali się z szefem rawickiej policji insp. Krzysztofem Nowakiem. Zapoznali się z pracą jednostki w każdym z policyjnych pionów.

Na początek „obchodu” jednostki zwycięzcy odwiedzili pokój technika kryminalistyki, tam mieli okazję zobaczyć jak wykonuje się zdjęcia sygnalityczne oraz w jaki sposób pobiera się odciski palców od podejrzanych przy użyciu nowoczesnego skanera. Przybliżone zostały im również metody i techniki zabezpieczania różnego rodzaju śladów jakie są zabezpieczane na miejscu zdarzenia.

Laureatom między innymi zostało omówione oraz pokazane stanowisko, na którym pracuje oficer dyżurny oraz jego pomocnik. Mieli również możliwość zobaczenie  pomieszczeń dla osób zatrzymanych, które są osadzane do wytrzeźwienia lub do wyjaśnienia sprawy. Pokazano im również jednostki broni.

Niewątpliwa atrakcją był patrol miasta radiowozem. Nastolatkowe poznali i mieli okazję popracować na sprzęcie, jakim dysponuje rawicka drogówka. Duże zainteresowanie wzbudził między innymi miernik prędkości oraz urządzenie do badania stanu trzeźwości. Dla młodych panów   wizyta w komendzie, przysporzyła sporo niezapomnianych wrażeń.

Adam jest uczniem maturalnej klasy o kierunku Policyjnym w Zespole Szkół w Miejskiej Górce natomiast Michał jest drugoklasistą Technikum Mechanicznego w Zespole Szkół Zawodowych.

Adam ma już jasno sprecyzowane plany, chce zasilić szeregi Policji, trzymamy za niego kciuki. Michał jak przyznał ma jeszcze trochę czasu do zastanowienia, nie wyklucza jednak, że w przyszłości będzie służył społeczeństwu, jako policjant.

 

1171667891011234512131415