Zwycięzcy V edycji konkursu - Możesz zostać komendantem - KPP Rawicz

Możesz zostać komendantem

Zwycięzcy V edycji konkursu

14Daniel Ptak z Zespołu Szkół w Miejskiej Górce i Jakub  Karliński z Zespołu Szkół nr 3 w Rawiczu są laureatami V edycji,, Możesz zostać Komendantem''.  

1 marca w Zespole Szkół w  Miejskiej Górce odbyła się V edycja konkursu „ Możesz zostać Komendantem”, organizowana przez rawicką Policję oraz ZS w Miejskiej Górce. Kandydaci walczący o tytuł komendanta musieli się wykazać zarówno sprawnością, jak i wiedzą. Jednym z zadań, było pokonanie sprawnościowego toru przeszkód, dokładnie takiego samego jaki pokonują kandydaci do pracy w Policji. Czuwający nad prawidłowością przebiegu konkurencji sportowej przedstawiciel z Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu podkom K. Gorynia, który na co dzień czuwa nad sprawnością fizyczną policjantów chwalił wysoki poziom jaki prezentowali uczestnicy. Mimo wysokiej poprzeczki maksymalną ilość punktów osiągnęli  Patryk Rakowski, Paweł Zygmunt oraz Daniel Ptak uczniowie gospodarzy.

Sprawnościowy tor przeszkód to nie jedyne zadanie jakiemu musieli sprostać uczestnicy konkursu.  Test z wiedzy składający się z 40 pytań, przysporzył niejednemu wiele trudności. W tym przypadku niestety nikomu nie udało się osiągnąć maksymalnej ilości 40 punktów. Najlepiej wypadł Adam Stachowski uczeń ZS w Miejskiej Górce zdobywając 35 punktów.

              Szef rawickiej Policji, podziękował współorganizatorom, opiekunom a przede wszystkim uczestnikom za sportową rywalizację oraz duże zaangażowanie.

               Każdy ze startujących otrzymał dyplom uczestnictwa.

16

131514108

124567