Konsultacje w Gminie Pakosław - Mapy zagrożeń - KPP Rawicz

Mapy zagrożeń

Konsultacje w Gminie Pakosław

dsc04723Rawiccy funkcjonariusze złożyli kolejną wizytę w ramach konsultacji społecznych i tworzonych map zagrożeń. Tym razem spotkali się z mieszkańcami gminy Pakosław jak i przedstawicielami władz lokalnych.

foto ŻR

17 lutego br., o godz. 18.30, w sali wiejskiej w Osieku odbyły się kolejne konsultacje społeczne dotyczące tworzenia mapy zagrożeń. Gmina Pakosław była kolejną z powiatu rawickiego gdzie policjanci wsłuchiwali się w głos lokalnego społeczeństwa. Podczas prowadzonej dyskusji osoby sygnalizowały problem związany z dewastacją  mienia (miseczko ruchu drogowego przy Szkole Podstawowej w Chojnie) jak również niektóre z wiat autobusowych i tereny placy zabaw.

Wójt gminy, zasygnalizował, że niepokój czują mieszkańcy mieszkowości Kubeczki gdzie znajduje się wysypisko. Coraz częściej dochodzą głosy, że zarządca wysypiska dopuszcza się wywozu śmieci, które nie znajdują się na liście odpadów dozwolonych w tym miejscu.

Podczas spotkania został również podjęty temat kradzieży i nielegalnej wywózki drzewa z lasu. Zaproponowano zawiązanie ścisłej współpracy z strażą leśną oraz firmami ochroniarskimi.

Przedstawiciele władz lokalnych poinformowały również podczas spotkania o ”przymiarce” do  projektu ścieżki rowerowej od Rawicza do miejscowości Osiek z odgałęzieniami w gminie Pakosław.

dsc04732dsc04724dsc04730dsc04723