Ogólnopolski Głos Profilaktyki w Rawiczu - Profilaktyka - KPP Rawicz

Profilaktyka

Ogólnopolski Głos Profilaktyki w Rawiczu

Data publikacji 02.06.2016

3Po raz kolejny 1 czerwca w ramach Ogólnopolskiego Dnia Profilaktyki, młodzież promowała życie wolne od uzależnień i przemocy. Świętując ten dzień młodzi śpiewali tańczyli a nawet wystawiali sztuki teatralne. Wszystko po to, aby pokazać swoim rówieśnikom jak i dorosłym, że można dobrze bawić się bez tzw. „wspomagaczy”.

Tego dnia młodzież w całej Polsce wyraża swój sprzeciw wobec wszelkim uzależnieniom i używkom. Świętowanie Ogólnopolskiego Dnia Profilaktyki  w Rawiczu rozpoczęto się o godz. 10.00 w Parku przy Domu Kultury. Młodzież ze szkół z powiatu rawickiego tańczyła, śpiewała. Swoją „działalność” zaprezentowała szalejąca w naszym powiecie grupa PaTPORU ZSZ Rawicz jednocześnie zachęcała rówieśników do zakładania kolejnych grup.

Tego dnia specjalnie dla młodzieży policjanci, grillowali dla pyszne kiełbasy a pomagały im dziewczyny z Technikum Żywienia przy ZSZ Rawicz. Wszyscy świetnie się bawili.

W ramach spotkania ogłoszono również konkurs na najlepsze przedstawienie profilaktyczne. Pierwsze miejsce zajęli uczniowie z Zespołu Szkół Zawodowych w Rawiczu, drugie uczniowie ze Zespołu Szkół Jana Pawła II w Rawiczu, na podium stanęły również reprezentantki Zespołu Szkół Przyrodniczo-Technicznych CKU w Bojanowie. Nagrody zostały ufundowane przez Miejsko Gminny Ośrodek Wsparcia, były to bony w wysokości 500 zł. 300 zł. i 200 zł.

W samo południe jak w wielu miastach w Polsce odczytano odezwę społeczności PaT, a zaraz po niej przez 60 sekund zgromadzeni wybijali rytm bicia serca, wolnego od uzależnień.

Krótko po młodzież wyruszyła na happening idąc ulicami miasta, która na barwnych transparentach prezentowała hasła profilaktyczne oraz śpiewała udając się w kierunku kina, gdzie został wyświetlony film profilaktyczny pt. „Pręgi”.

Po seansie był czas na spotkanie z psycholog Panią Haliną Baraniecką-Śniadecką. Specjalistka uczulała młodzież jak ważne jest w ich życiu aby kierowali się zasadami moralnymi, uwrażliwiała by nigdy nie byli obojętnym na ludzka krzywdę, by nie bać się prosić o pomoc kiedy będą jej potrzebować.

W przedsięwzięciu uczestniczyli również uczniowie z Gimnazjum  nr 1 w Rawiczu oraz Liceum Ogólnokształcącym w Rawicz.

W Rawiczu dzień profilaktyki miał kontynuację jeszcze następnego dnia. Uczniowie z ZSZ Rawicz odbyli spotkanie z Arturem Amendą z Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Arka Noego, który, na co dzień walczy o ludzkie życie uwikłane w uzależnieniach. Podczas spotkania wywołano wiele emocji. Młodzi ludzie opuszczali salę płacząc co pewnie oznaczało, że autor spotkania trafił do ich umysłów i serc.

15 (2)8911101315171611834567