"Bezpieczny Dzień Dziecka" również z Policją - Profilaktyka - KPP Rawicz

Profilaktyka

"Bezpieczny Dzień Dziecka" również z Policją

Data publikacji 14.06.2016

7Na festynie rodzinnym w Pakosławiu zorganizowanym pod hasłem „Bezpieczny Dzień Dziecka” nie mogło zabraknąć rawickiej Policji. Wśród wielu atrakcji znajdowało się również policyjne stanowisko, na którym dzieci młodzież jak i dorośli mogli znaleźć coś dla siebie.

 

Obecni na festynie policjanci omawiali podstawowe zasady bezpiecznego wypoczynku podczas wakacji. Jedną z atrakcji był pokaz policyjnego psa, Jogi z wielkim zaangażowaniem demonstrował swoje umiejętności. Przewodnik czworonoga tłumaczył najmłodszym jak należy się zachowywać, gdy przypadkowo napotkamy psa jak wygląda najbezpieczniejsza pozycja naszego ciała.

Policjanci na to spotkanie z dziećmi przygotowali również inne atrakcje. Był mini konkurs plastyczny podczas którego dzieci malowały znaki drogowe, pobierano odcieki linii papilarnych, najmłodsi mogli również przymierzyć specjalne uposażenie policjanta tj. kaski, tarcze, ochraniacze, pałki czy Kajanki. Nie zabrakło również czasu na foto w radiowozie.

Niewątpliwie dużą atrakcja była maskotka Wielkopolskiej Policji „Sierżant Pyrek”, do której z wielką przyjemnością przytulały się dzieciaki, przybijały piątkę oraz robiły pamiątkowe zdjęcia.

Propozycją dla dorosłych były autogogle. Dorośli zakładając takie okulary widzieli otoczenie tak jak by znajdowali się w stanie nietrzeźwości. Dorośli w tych autogoglach musieli pokonać tor przeszkód, wszyscy jednogłośnie stwierdzili, ze nie było to proste zadanie.

101121242526713215141368181617222312 (2)1920