Działania profilaktyczne - Bezpieczne wakacje 2016 - Profilaktyka - KPP Rawicz

Profilaktyka

Działania profilaktyczne - Bezpieczne wakacje 2016

Data publikacji 23.06.2016

11Już jutro koniec roku szkolnego. Dla naszych najmłodszych mieszkańców powiatu rozpoczną się wakacje. W trosce o bezpieczeństwo najmłodszych dzielnicowi wszystkich gmin powiatu rawickiego wraz z profilaktykiem społecznym w miesiącu czerwcu odwiedzali szkoły podstawowe i przedszkola. Podczas spotkań uczyli dzieci jak być bezpiecznym w wakacje.

Policjanci rozmawiali z dziećmi o tym, jakie zabawy w wodzie są bezpieczne, ostrzegali przed skakaniem do wody, nauczyli dzieci, co robić, kiedy zgubią się na plaży lub na dworcu czy lotnisku. Dzieci aktywnie uczestniczyli w spotkaniach, rozmawiały z policjantami, jakie są ich ulubione formy spędzania wolnego czasu natomiast funkcjonariusze wskazywali im jak w tych zabawach dbać o swoje bezpieczeństwo. Policjanci uczulali dzieci by spędzając wakacje na wsi nie uczestniczyły w pracach rolnych, w których wykorzystywane są urządzenia i maszyny rolnicze.  Wytłumaczono im, jakie to niesie niebezpieczeństwo dla ich zdrowia i życia. Dzieci poznały także zasady prawidłowego zachowania się w górach, na szlakach turystycznych. Przypomniano im numery alarmowe oraz nauczono jak i gdzie szukać pomocy. Najmłodsi zostali także uwrażliwieni na kontakt z osobą nieznajomą.

W dniu dzisiejszym w spotkaniu w ramach akcji „Bezpieczne Wakacje 2016” uczestniczyły dzieci z Przedszkola nr 13 w Rawiczu w Dolinie Muminków. Policjanci by uatrakcyjnić spotkanie po przekazaniu informacji o bezpieczeństwie podczas wakacji opowiedzieli o pracy policjanta. Najbardziej zaciekawiła dzieci walizka technika kryminalistyki, w której znajdowało się wiele ciekawych nieznanych im przedmiotów. Policjanci pokazali jak dokonuje się pobierania odcisków linii papilarnych przy użyciu poduszki daktyloskopijnej, ujawniali ślady daktyloskopijne przy użyciu specjalistycznego proszku oraz pędzli. Na koniec małe Muminki zobaczyły radiowóz z bliska. Dzieciom rozdano odblaski i kolorowanki. 

11

1

3

4

15

 13

6

7

8

9