KPP Rawicz

Ważne informacje - 5 artykułów

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa
Aplikacja Moja Komenda
e-usuga
Głuchoniemi
Zostań jednym z nas - PRACA W POLICJI
Ochrona Prawna Policjanta
Zielona Strefa - Ochrona Zwierząt i Środowiska

Najczęściej czytane

 1. Przewoził kilogram amfetaminy dostał areszt - video

  32-latek decyzją sądu trafił na trzy miesiące do aresztu. Wszystko za sprawą rawickich kryminalnych, którzy zatrzymali mężczyznę przewożącego ponad kilogram amfetaminy. Funkcjonariusze od dłuższego czasu przyglądali się 32-latkowi i czekali na odpowiedni moment. Polskie prawo za tego typu przestępstwo przewiduje do 10 lat wiezienia.

 2. Gdzie zaparkować ciężarówką?

  Od niedawna do rawickiej policji wpływają zgłoszenia dotyczące nieprawidłowo zaparkowanych pojazdów ciężarowych, utrudniających ruch innych pojazdów, a nawet pieszych. Informacje napływające do Komendy dotyczą także faktu, iż kierowcy swoje pojazdy ciężarowe zatrzymują na poboczach, trawnikach i chodnikach dokonując tym samym ich niszczenia.

 3. Zapraszamy do udziału w konkursie "Możesz Zostać Komendantem"

  Komenda Powiatowa Policji w Rawiczu już po raz czternasty pragnie zaprosić do wzięcia udziału w organizowanym konkursie pt. „Możesz zostać Komendantem”, który odbędzie się 5.04.2023 r. od godz. 9.30 w sali sportowej w Zespole Szkół im. Stanisława Mikołajczyka w Miejskiej Górce.

 4. Rowerzysto pamiętaj Ciebie również obowiązują przepisy

  Niemal każdy z nas czuje już powiew wiosny. Coraz więcej osób w naszym powiecie przesiada się na rower. Przypominamy jednak, że kierujących jednośladami obowiązują również przepisy, które warto przestrzegać. Policjanci z drogówki będą bacznie przyglądali się zachowaniom rowerzystów. Działania prowadzone są w ramach profilaktycznego programu " Na drodze patrz i słuchaj".

 5. Zmiana kierownictwa w rawickiej Policji

  17 lutego br. w sali portretowej rawickiego Ratusza odbyła się uroczysta zbiórka, w trakcie której nadinsp. Piotr Mąka Komendant Wojewódzki Policji w Poznaniu pożegnał odchodzącego na emeryturę insp. Radosława Matysiaka dotychczasowego Komendanta Powiatowego Policji w Rawiczu. Komendant wojewódzki podczas tej uroczystości wręczył również rozkaz personalny podinsp. Romanowi Bruss, który będzie piastował stanowisko komendanta rawickich funkcjonariuszy. Kolejny rozkaz personalny został złożony na ręce podinsp. Wiesława Andrzejewskiego, któremu powierzono obowiązki I Zastępcy Komendanta Powiatowego Policji w Rawiczu.

 6. Szefowie rawickiej jednostki przygotowali miłą niespodziankę dla pań

  W naszej jednostce Policji odbyło się uroczyste spotkanie z okazji Dnia Kobiet. Szef rawickiej jednostki zorganizował wspólnie ze swoim zastępcą oraz pozostałą kadrą kierowniczą dla wszystkich pań pracujących pod jego skrzydłami słodką niespodziankę.

 7. Terminy znakowania rowerów w marcu

  Zapraszamy mieszkańców powiatu rawickiego do zapisów w celu oznakowania roweru w miesiącu marcu. Zgłoszenia przyjmujemy pod nr telefonu 47 77 27 200.

 8. W kobietach drzemie ogromna siła, panowie proszę nie kusić losu

  Wczoraj z okazji dnia kobiet, odbyły się warsztaty samoobrony. Zajęcia kierowane były dla wszystkich pań, które chcą poczuć się pewniej i bezpiecznie w sytuacji zagrażającej ich zdrowiu czy życiu. Przedsięwzięcie zorganizowali rawiccy funkcjonariusze wspólnie ze Starostwem Powiatowym w Rawiczu.

 9. Notoryczny złodziej tymczasowo aresztowany

  38-latek z gminy Góra został aresztowany. Mężczyzna tym razem skradł znacznej wartości metalowe elementy zamontowane przy drodze S5. Kilkanaście dni wcześniej rawiccy policjanci przedstawiali mu zarzuty włamania do firmy w Masłowie i kradzieży paliwa w Gołaszynie gdzie łączna wartość strat została oszacowana na około 50 tysięcy. Za tamte przestępstwa zastosowano wobec niego środki zapobiegawcze, dozór policyjny i poręczenie majątkowe, zlekceważył oba. Tym razem wobec mężczyzny sąd zadecydował o tymczasowym areszcie. Wszystko wskazuje na to, że 38-latek nie szybko opuści więzienne mury.

 10. Włamywacze zatrzymani a łupy odzyskane

  Rawiccy kryminalni zatrzymali dwóch włamywaczy, którymi okazali się mieszkańcami powiatu górowskiego. Amatorzy cudzego mienia podczas dwóch „skoków” wynieśli łupy warte ponad 50 tysięcy złotych. 38 i 43 latek już usłyszeli zarzuty, nie unikną odpowiedzialności karnej. Część skradzionych przedmiotów została odzyskana i wróci do rąk pokrzywdzonych.

Powrót na górę strony