34-latek włamujący się na konta bankowe, zatrzymany
34-latek z powiatu krotoszyńskiego decyzją sądu trafił na trzy miesiące do aresztu. Mężczyzna włamał się na cudze konta bankowe i wykradał z nich kilkadziesiąt tysięcy złotych. Ofiarami złodzieja jest wiele osób z terenu całego kraju, w tym również mieszkanka naszego miasta. Rawiccy funkcjonariusze Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą zatrzymali sprawcę na terenie Warszawy. 34-latek już wcześniej dokonał wielu przestępstw, odbywał również kilku letnią karę pozbawienia wolności. Tym razem grozi mu do 10 lat wiezienia.
Pod koniec maja b.r. mieszkanka Rawicza powiadomiła Policję, że z jej rachunku bankowego bez jej wiedzy oraz zgody, ktoś wypłacił niemal 10 tysięcy złotych. Sprawą niezwłocznie zajęli się policjanci realizujący zadania związane z przestępczością gospodarczą. Szybko ustalili, że pieniądze te zostały przelane na inny rachunek, dzięki funkcjonariuszom, środki na tym koncie zostały niezwłocznie zablokowane.
Zebrany materiał dowodowy pozwolił ustalić, że rachunek bankowy, na który wpłacano skradzione pieniądze widniał na 34-letniego mieszkańca powiatu Krotoszyńskiego. Mężczyzna ten, jak dowiedzieli się policjanci od pewnego czasu przebywał i pracował na terenie Warszawy.
W toku podjętych szeroko zakrojonych działań operacyjno-dochodzeniowych przez rawickich funkcjonariuszy, w dniu 4 września b.r. mieszkaniec powiatu krotoszyńskiego został zatrzymany na terenie firmy, której pracował w Warszawie. Sprawca nie ukrywał zdziwienia z obrotu sytuacji. Mężczyzna został osadzony w policyjnym areszcie gdzie usłyszał zarzuty. 34-latek dokonał dziewięciu włamań do różnych rachunków bankowych, łącznie wykradając niemal 50 tysięcy złotych. Ofiarami złodzieja są osoby z całego kraju w tym również rawiczanka.
Zatrzymany sprawca decyzją sądu już trafił na trzy miesiące do aresztu. Zapewne nie szybko opuści więzienne mury, grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności. 34-latek w przeszłości był wielokrotnie karany, odbywał również kary pozbawienia wolności.
Sprawa ma charakter rozwojowy.
Uczulamy aby właściciel wszystkich rachunków bankowych korzystali tylko i wyłącznie z oryginalnych stron banku. Należy sprawdzić, czy połączenie jest szyfrowane tj. czy przy adresie, znajduje się znak zamkniętej kłódki. Nie należy otwierać wiadomości elektronicznych, nadsyłanych nieznanych linków oraz faktur za nieznane usługi. Zaleca się, aby każdy z użytkowników miał antywirusowe oprogramowanie.