Plany priorytetowe dzielnicowych
Dzielnicowi rawickiej Policji nieustanie prowadzą działania w ramach opracowanych półrocznych planów działań priorytetowych dla swoich rejonów służbowych. Jest to narzędzie, które ma uspołecznić zadania realizowane przez dzielnicowych i zwiększyć skuteczność współdziałania dzielnicowego z mieszkańcami na rzecz poprawy bezpieczeństwa w danym rejonie.
Określone zadania wynikają z oczekiwań społecznych uzyskanych podczas spotkań, konsultacji oraz debat ze społeczeństwem oraz z bieżącej analizy zagrożeń zaistniałych w danej gminie. Zadania wynikają, także z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa, na którą mieszkańcy nanoszą zagrożenia. Informacje prezentowane na mapach uwzględniają zarówno wybrane kategorie przestępstw i wykroczeń, jak i zagrożenia, które w odczuciu mieszkańców negatywnie wpływają na ich poczucie bezpieczeństwa.
Rewir Dzielnicowych w Rawiczu Komendy Powiatowej Policji w Rawiczu.
Dzielnicowy rejonu nr 1 z Komendy Powiatowej Policji w Rawiczu mł. asp. Tomasz Pieprzyk, tel.: 786-936-466, 065 -546 – 62 - 40 prowadzi plan działania priorytetowego dotyczący zminimalizowania popełniania wykroczeń drogowych związanych z łamaniem przez kierowców i pieszych przepisów ruchu drogowego w centrum miasta Rawicza. Potwierdzone sygnały od mieszkańców rejonu, spostrzeżenia własne wpłynęły na wybranie takiego planu priorytetowego oraz Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa.
Dzielnicowy rejonu nr 2 z Komendy Powiatowej Policji w Rawiczu sierż. sztab. Mariusz Dominiczak, tel.: 786 – 936 - 469, 065 -546 – 62 - 40 w Rawiczu w rejonie ulic Westerplatte i Rolnicza prowadzi plan działania priorytetowego dotyczący zminimalizowania liczby popełnianych wykroczeń przez kierujących pojazdami. Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa i analizy stanu bezpieczeństwa wpłynęły na wybranie takiego planu priorytetowego
Dzielnicowy rejonu nr 3 z Komendy Powiatowej Policji w Rawiczu sierż. sztab. Dawid Jankowiak, tel..: 786 – 936 - 471, 065 -546 – 62 - 40 w Rawiczu w rejonie Dworca PKP pomiędzy ul. Dworcową a ul. Sportową prowadzi plan działania priorytetowego dotyczący zminimalizowania liczby niepożądanych zdarzeń oraz zwiększenie poziomu bezpieczeństwa. Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa i analizy stanu bezpieczeństwa wpłynęły na wybranie takiego planu priorytetowego.
Dzielnicowy rejonu nr 4 z Komendy Powiatowej Policji w Rawiczu st. sierż. Kamil Krenc, tel.: 516-937-355, 065 -546 – 62 - 40 prowadzi plan działania priorytetowego dotyczący zminimalizowania zdarzeń w rejonie ul. Wawrzyniaka na przejściu pomiędzy parkingiem marketów InterMarche a terenem należącym d PKP, który zasłonięty jest krzakami, co sprzyja popełnianiu wykroczeń społecznie uciążliwych. Potwierdzone sygnały od mieszkańców rejonu, spostrzeżenia własne wpłynęły na wybranie takiego planu priorytetowego oraz Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa.
Dzielnicowy rejonu nr 5 z Komendy Powiatowej Policji w Rawiczu mł. asp. Adrian Niedźwiecki, tel.: 786 – 936 - 467, 065 -546 – 62 - 40 we wsiach Szymanowo i Słupia Kapitulna prowadzi plan działania priorytetowego dotyczący zminimalizowanie liczby niepożądanych zdarzeń związanych z niezachowywaniem środków ostrożności przy trzymaniu psów, które w wyniku tego biegają po terenach wsi powodując zagrożenie bezpieczeństwa. Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa i analizy stanu bezpieczeństwa wpłynęły na wybranie takiego planu priorytetowego.
Starszy Dzielnicowy rejonu nr 6 z Komendy Powiatowej Policji w Rawiczu asp. Marcin Pytel, tel.: 786 – 936 - 468, 065 - 546 – 62 - 40 we wsiach Masłowo i Sierakowo prowadzi plan działania priorytetowego dotyczący zminimalizowanie liczby niepożądanych zdarzeń związanych z niezachowywaniem środków ostrożności przy trzymaniu psów, które w wyniku tego biegają po terenach wsi powodując zagrożenie bezpieczeństwa. Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa i analizy stanu bezpieczeństwa wpłynęły na wybranie takiego planu priorytetowego.
Rewir Dzielnicowych w Bojanowie Komendy Powiatowej Policji w Rawiczu.
Rejon służbowy nr 7 obsługuje asp. sztab. Katarzyna Łacinnik z 2868 mieszkańcami. Planem priorytetowym jest parkowanie pojazdów w odległości mniejszej niż 10 metrów od skrzyżowania i przejścia dla pieszych w Bojanowie na ul. Sienkiewicza skrzyżowanie z ul. Krótką na wysokości salonu fryzjerskiego przy posesji nr 8 w dni powszednie w godzinach 10:00 – 18:00, co jest negatywnie odbierane przez mieszkańców, oraz zagraża porządkowi w ruchu drogowym. W rejonie tego skrzyżowania znajduje się salon fryzjerski, gdzie klienci parkują swoje pojazdy jak najbliżej salonu nie zważając na zachowanie wymaganych przepisami odległości od skrzyżowania i przejścia dla pieszych. Plan ten jest nowy, gdyż założenia poprzedniego zostały osiągnięte w zadowalającym stopniu. Zakłada szereg czynności: systematyczne kontrole w tym rejonie, mające na celu przeprowadzenie represji w postaci mandatów karnych oraz wniosków o ukaranie do Sądu, ścisła współpraca z mieszkańcami ulic Sienkiewicza i Krótkiej poprzez cykliczne spotkania środowiskowe i spotkania z przewodniczącym Wspólnoty Mieszkaniowej, opracowanie pisemnej informacji – ulotki dotyczącej danego zagrożenia oraz przekazanie opracowanych materiałów Radzie Osiedla i mieszkańcom, umieszczenie stosownej informacji w gazecie lokalnej oraz na tablicach gminnych, poinformowanie o tym zjawisku pełnomocnika ds. rozwiązywania problemów alkoholowych w Bojanowie oraz podjęcie wspólnych działań profilaktycznych i prowadzenie wspólnych kontroli parku dotyczących rozwiązania wskazanych problemów. Do współpracy zostaną zaangażowane takie podmioty pozapolicyjne jak: Wspólnota Mieszkaniowa poprzez organizowanie spotkań informacyjnych z mieszkańcami, prezes OSP Bojanowo – współpraca z Policją w ramach informowania o niepożądanych zdarzeniach na zapisie z kamer umieszczonych na pobliskiej Remizie w rejonie parku, Burmistrz Bojanowa w zakresie docelowego zainstalowania monitoringu na terenie parku, oraz pełnomocnik ds. rozwiązywania problemów alkoholowych w Bojanowie.
Potwierdzone sygnały od mieszkańców ulicy Leśnej, spostrzeżenia własne oraz Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa i analizy stanu bezpieczeństwa wpłynęły na wybranie takiego planu priorytetowego.
Rejon służbowy nr 8 obsługuje mł. asp. Łukasz Działdowski z 3123 mieszkańcami. Planem priorytetowym jest spożywanie alkoholu i zakłócanie porządku publicznego w obrębie Stacji Paliw „Markowski” w Gołaszynie w godzinach popołudniowych tj. 18:00 – 22:00, gdzie po zamknięciu ogródka piwnego osoby przenoszą się za myjnię samochodową, gdzie kontynuują imprezę co jest negatywnie odbierane przez mieszkańców.
Na Stacji Paliw „Markowski: w Gołaszynie w dni powszednie, jak również w weekendy gromadzi się duża ilość osób w ogródku piwnym, jednak po jego zamknięciu osoby przenoszą się za myjnię samochodową. Często dochodzi tam do wykroczeń społecznie uciążliwych takich jak spożywanie alkoholu, zaśmiecanie, zakłócenie porządku publicznego, zgorszenie w miejscu publicznym. Plan ten jest nowy, gdyż założenia poprzedniego zostały osiągnięte w zadowalającym stopniu. Zakłada szereg czynności: systematyczne kontrole w tym rejonie, mające na celu przeprowadzenie represji w postaci mandatów karnych oraz wniosków o ukaranie do Sądu, ścisła współpraca z mieszkańcami bloków nr 71, 72 umiejscowionych przy wskazanej myjni, poprzez cykliczne spotkania z pracownikami przedmiotowej stacji oraz właścicielem Stanisławem Markowskim, opracowanie pisemnej informacji – ulotki dotyczącej danego zagrożenia oraz przekazanie opracowanych materiałów sołtysowi i mieszkańcom, umieszczenie stosownej informacji w gazecie lokalnej oraz na tablicach gminnych, poinformowanie o tym zjawisku pełnomocnika ds. rozwiązywania problemów alkoholowych w Bojanowie oraz podjęcie wspólnych działań profilaktycznych i prowadzenie wspólnych kontroli Stacji Paliw dotyczących rozwiązania wskazanych problemów. Do współpracy zostaną zaangażowane takie podmioty pozapolicyjne jak: Rada Sołecka poprzez organizowanie spotkań informacyjnych z mieszkańcami, właściciel stacji – współpraca z Policją w ramach informowania o niepożądanych zdarzeniach na zapisie z kamer umieszczonych na terenie stacji , oraz pełnomocnik ds. rozwiązywania problemów alkoholowych w Bojanowie.
Potwierdzone sygnały od mieszkańców Gołąszyna, pracowników Stacji Paliw, spostrzeżenia własne oraz Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa i analizy stanu bezpieczeństwa wpłynęły na wybranie takiego planu priorytetowego.
Rejon służbowy nr 9 obsługuje mł.asp. Konrad Pakosz z 2707 mieszkańcami. Planem priorytetowym jest spożywanie alkoholu i zakłócanie porządku publicznego w obrębie sklepu spożywczego przy posesji nr 1 w Gościejewicach w godzinach popołudniowych tj. 16:00 – 20:00, gdzie w trakcie spożywania alkoholu dochodzi do częstych bijatyk, co w konsekwencji skutkuje zmniejszeniem bezpieczeństwa co jest negatywnie odbierane przez mieszkańców.
W obrębie sklepu spożywczego umieszczonego przy posesji nr 1 w Gościejewicach w dni powszednie, jak również w weekendy gromadzą się osoby – klienci sklepu. Często dochodzi tam do wykroczeń społecznie uciążliwych takich jak spożywanie alkoholu, zaśmiecanie, zakłócenie porządku publicznego, zgorszenie w miejscu publicznym. Plan ten jest nowy, gdyż założenia poprzedniego zostały osiągnięte w zadowalającym stopniu. Zakłada szereg czynności: systematyczne kontrole sklepu, mające na celu przeprowadzenie represji w postaci mandatów karnych oraz wniosków o ukaranie do Sądu, ścisła współpraca z mieszkańcami bloków nr 2, 2a, 2b, 2c, 2d umiejscowionych przy przy sklepie, poprzez cykliczne spotkania ze wspólnotą mieszkaniową, pracownikami pobliskiego Gospodarstwa Rolnego „Pieprzyk”, poprzez informowanie o zaistniałych niepokojących zdarzeniach, opracowanie pisemnej informacji – ulotki dotyczącej danego zagrożenia oraz przekazanie opracowanych materiałów sołtysowi i mieszkańcom, umieszczenie stosownej informacji w gazecie lokalnej oraz na tablicach gminnych, poinformowanie o tym zjawisku pełnomocnika ds. rozwiązywania problemów alkoholowych w Bojanowie oraz podjęcie wspólnych działań profilaktycznych i prowadzenie wspólnych kontroli sklepu dotyczących rozwiązania wskazanych problemów. Do współpracy zostaną zaangażowane takie podmioty pozapolicyjne jak: Sołtys poprzez organizowanie spotkań informacyjnych z mieszkańcami, właścicielka sklepu - współpraca z Policją w ramach informowania o niepożądanych zdarzeniach, Wspólnota Mieszkaniowa poprzez organizowanie spotkań informacyjnych z mieszkańcami oraz pełnomocnik ds. rozwiązywania problemów alkoholowych w Bojanowie.
Potwierdzone sygnały od mieszkańców Gościejewic, pracowników Gospodarstwa Rolnego, spostrzeżenia własne oraz Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa i analizy stanu bezpieczeństwa wpłynęły na wybranie takiego planu priorytetowego.
Rewir Dzielnicowych w Miejskiej Górce Komendy Powiatowej Policji w Rawiczu
Rejon służbowy nr 10 (miejski) obsługiwany przez asp. sztab. Marcina Spicę z 3309 mieszkańcami;planem priorytetowym jest wyeliminowanie bądź znaczące ograniczenie negatywnego zjawiska polegającego na spożywaniu alkoholu w miejscu objętym zakazem , co jednocześnie wiąże się z innymi wykroczeniami polegającymi na zaśmiecaniu , zakłócaniu porządku publicznego , niszczeniu mienia i gromadzeniu się osób. W zakresie przyczyn w/w zjawiska ustalono, że do sytuacji dochodzi gdyż : represja i stanowcze reagowanie na wykroczenia ujęte w poprzednim planie priorytetowym spowodowały to, że osoby nadużywające alkohol przemieściły się w rejon placu zabaw przy ul. Brzozowej. Informacje o w/w zagrożeniu uzyskano w trakcie pełnienia służby z własnych spostrzeżeń , jak też kilkakrotnie wskazywane było w KMBZ Rejon służbowy nr 11 (pozamiejski) obsługiwany od października przez asp. Damiana Huchraka z 3109 mieszkańcami; planem priorytetowym jest zminimalizowanie bądź znaczące ograniczenie negatywnego zjawiska polegającego na spożywaniu alkoholu w miejscu niedozwolonym tj. na terenie parku miejskiego oraz muszli koncertowej znajdujących się na terenie leśnym przy drodze Miejska Górka - Rozstępniewo głównie w godzinach wieczorowych, gdzie dochodzi do popełniania wykroczeń społecznie uciążliwych takich jak spożywanie alkoholu, palenie tytoniu oraz zaśmiecanie.
W tym miejscu bardzo często spotykają się osoby w różnym wieku, które spożywają alkohol, palą papierosy i zaśmiecają. Powyższe zostało potwierdzone w rozmowach z mieszkańcami, sołtysem oraz wskazane było w KMZB.
Rejon służbowynr 12 (pozamiejski) obsługiwany jest przez asp. Romana Niwczyka z 3118 mieszkańcami.w godzinach 22:00 – 03:00 w Konarach w rejonie dyskoteki często dochodzi do popełniania wykroczeń społecznie uciążliwych takich jak spożywanie alkoholu, zaśmiecanie, zakłócenia porządku publicznego, niszczenie lub uszkodzenia mienia również przez osoby małoletnie. Informację o w/w zagrożeniu uzyskano w trakcie pełnienia służby podczas rozmów z mieszkańcami, Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa oraz przeprowadzonej analizy zdarzeń z ostatniego roku.
Rewiru Dzielnicowych w Pakosławiu Komendy Powiatowej Policji w Rawiczu
Dzielnicowy rejonu nr 13 asp. Konrad Zaremba, tel.: 786936470, 655466340. Planem Priorytetowym jest wyeliminowanie zagrożenia występującego na parkingu przy pizzerii w miejscowości Pakosław przy skrzyżowaniu ulicy Parkowej z Rolniczą i 22 Stycznia. Zdiagnozowanym zagrożeniem jest gromadzenie się młodzieży spożywającej alkohol, zaśmiecanie, niszczenie mienia, zakłócanie spokoju i porządku. Zagrożenie to wielokrotnie było zgłaszane poprzez KMZB, szczególnie w okresie wiosenno – letnim. W celu zrealizowania zakładanego planu zostanie przeprowadzony szereg czynności: systematyczne kontrole osób przebywających na parkingu, bezwzględne reagowanie na popełniane przestępstwa i wykroczenia, rozmowy z mieszkańcami budynku tzw. Młyna na temat niezwłocznego informowania Policji o łamaniu przepisów prawa.
Do realizacji planu priorytetowego zaangażowani będą wszyscy dzielnicowi Rewiru w Pakosławiu, mieszkańcy budynku mieszkalnego tzw. Młyna, właściciel Pizzeri.
Dzielnicowy rejonu nr 14 mł. asp. Karol Wieczorek, tel.: 516953685, 655466340. Planem priorytetowym jest wyeliminowanie zagrożenia bezpańskich psów wałęsających się w Sowach.Zdiagnozowanym zagrożeniem są bezpańskie psy wałęsające się po wsi Sowy. Problem ten został ostatnio nagłośniony przez mieszkańców wsi Sowy w Gazecie Życie Rawicza. Wcześniej zgłaszany przez mieszkańców poprzez KMZB. W celu zrealizowania zakładanego planu zostanie przeprowadzony szereg czynności: spotkanie z mieszkańcami, obchód wsi Sowy i stanowcze reagowanie na wykroczenia.
Do realizacji planu priorytetowego zaangażowani będą wszyscy dzielnicowi Rewiru, sołectwo wsi Sowy, Weterynarz Powiatowy.
Dzielnicowy rejonu nr 15 asp. sztab. Grzegorz Głowacz, tel. : 786936451, 655471407. Planem priorytetowym jest wyeliminowanie zagrożenia nieprawidłowo parkowanych samochodów w rejonie Rynku i ul. Wrocławskiej w Jutrosinie. Zdiagnozowanym zagrożeniem jest nieprawidłowe parkowanie pojazdami samochodowymi w rejonie Rynku i ul. Wrocławskiej, gdzie pojazdy utrudniają ruch pieszych po chodniku, na przejściach dla pieszych. Problem wielokrotnie zgłaszany przez mieszkańców Jutrosina poprzez KMZB. W celu wyeliminowania powyższego zagrożenia dzielnicowy przeprowadzi rozmowy z mieszkańcami ww. ulic, właścicielami sklepów tam się mieszczących. Osoby łamiące przepisy Ruchu Drogowego będą karani MKK.
Do realizacji planu priorytetowego zaangażowani będą wszyscy dzielnicowi Rewiru, ogniwa Ruchu Drogowego KPP w Rawiczu.
Dzielnicowy rejonu nr 16 asp. sztab. Artur Suchodolski, tel.: 786936474, 655471407.Planem priorytetowym jest wyeliminowanie zagrożenia nieprawidłowo parkowanych samochodów na tzw. Rynku w Dubinie podczas odprawianych mszy w kościele św. Mikołaja Biskupa. Zdiagnozowanym zagrożeniem jest nieprawidłowe parkowanie pojazdami samochodowymi w rejonie skrzyżowania w trakcie odbywających się mszy w Kościele. Zaparkowane pojazdy utrudniają przejazd innym użytkownikom. Problem wielokrotnie zgłaszany przez mieszkańców Dubina poprzez KMZB. W celu wyeliminowania powyższego zagrożenia dzielnicowy przeprowadzi rozmowy z Proboszczem Parafii. Osoby łamiące przepisy Ruchu Drogowego będą karani MKK.
Do realizacji planu priorytetowego zaangażowani będą wszyscy dzielnicowi Rewiru, ogniwa Ruchu Drogowego KPP w Rawiczu. Celem powyższych działań ma być poprawa bezpieczeństwa w powyższych rejonach, zapewnienie ładu i porządku publicznego oraz wyeliminowanie zjawisk naruszania przepisów ruchu drogowego. Realizacji celów służyć będą m.in. nasilone kontrole, częstsze obchody rejonu, współpraca z mieszkańcami i instytucjami pozapolicyjnymi, w tym samorządem lokalnym. Dzielnicowi realizujący opisane zadania jeszcze bardziej uspołeczniają rolę jaką pełnią w służbie społeczeństwu. Taka jest ich misja i takie zadania właśnie realizują. Ich zadaniem jest również budowanie lokalnych koalicji na rzecz bezpieczeństwa, zarówno z mieszkańcami jak i instytucjami działającymi na rzecz lokalnych społecznośc