Aktualności

Nietrzeźwy kierowca bez uprawnień zatrzymany w Tarchalinie

Data publikacji 15.12.2025

W sobotę 13 grudnia br. funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Rawiczu, podczas rutynowej kontroli drogowej w miejscowości Tarchalin, zatrzymali do kontroli kierującego czterokołowcem lekkim.

Za kierownicą pojazdu znajdował się 42-letni mieszkaniec gminy Bojanowo. W trakcie przeprowadzonych czynności okazało się, że mężczyzna znajduje się pod wpływem alkoholu – badanie alkomatem wykazało 0,6 promila alkoholu w organizmie. Dodatkowo ustalono, że kierujący nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami. Mężczyzna został zatrzymany, a pojazd zabezpieczony.

Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości oraz bez wymaganych uprawnień grożą mu poważne konsekwencje prawne, w tym kara grzywny, zakaz prowadzenia pojazdów oraz kara pozbawienia wolności do lat 3. Apelujemy do wszystkich uczestników ruchu drogowego o rozwagę i przestrzeganie przepisów.

Nietrzeźwi kierowcy stanowią ogromne zagrożenie nie tylko dla siebie, ale również dla innych użytkowników dróg. Pamiętajmy – bezpieczeństwo na drodze zależy od nas wszystkich.

footo poglądowe 

Powrót na górę strony