Realizacje wniosków z debaty

Wnioski

Wnioski z II Debaty Społecznej „Decydujemy Wspólnie” która odbyła się na terenie powiatu rawickiego.

 

L.p.

Wnioski

Realizacja

1.

Poprawa infrastruktury drogowej na określonych ulicach Miejskiej Górki (zmiana organizacji ruchu) i nadzór funkcjonariuszy nad kierującymi popełniającymi wykroczenia.

Wzmożona kontrola przez funkcjonariuszy w rejonie kompleksu sportowego w Miejskiej Górce w szczególności w okresie wiosenno/jesiennym (grupowanie się spotykającej się młodzieży).

Poprawa zabezpieczenia przejścia w rejonie stadionu sportowego w Miejskiej Górce sąsiadującego z rowem, który w poszczególnych porach roku ma znaczny poziom wody (postawienie bariery zabezpieczającej).

 

Po przeanalizowaniu oznakowania dróg i skrzyżowań Miejskiej Górki stwierdzono, że są one prawidłowe i nie dochodzi tam do zdarzeń drogowych

Realizowane na bieżąco – zwiększono ilość i częstotliwość patroli.

 

Skierowano pismo do Burmistrza Miasta miejskiej Górki, w którym opisano wskazane zagrożenia i zasugerowano możliwości rozwiązania tego problemu.

2.

Zwiększenie ilości patroli policyjnych w miejscowości Kąty gdzie nie ma chodnika dla pieszych (przekraczanie przez kierujących ograniczonej prędkości do 30 km/h).

 

Realizowane na bieżąco – zwiększono ilość patroli i kontroli prędkości na tej ulicy.

3.

Wniosek o rozwiązanie problemu na ul. Paderewskiego w Sarnowie związana z zakazem postoju pojazdu (poszukanie optymalnego rozwiązania).

Realizacja rozbudowy ścieżki dla rowerzystów i pieszych na odcinki Sarnowa Miejska Górka.

 

Podczas posiedzenia ustalono, że obecne rozwiązanie musi pozostać z uwagi na warunki techniczne budowy ul. Paderewskiego.

4.

Realizacja programów prewencyjno-profilaktycznych skierowanych typowo dla uczniów klas gimnazjalnych.

 

W listopadzie odbyło się spotkanie z Dyrektorem Gimnazjum w Sierakowie, gdzie uzgodniono przystąpienie do realizacji w 2015 r. przedsięwzięcia prewencyjnego związanego z bezpieczeństwem w ruchu drogowym gimnazjalistów

5.

Zwiększenie ilości patroli w rejonach rekreacyjnych miasta z uwagi na zaśmiecanie ich przez ludzi.

Zwiększenie ilości patroli na skrzyżowaniu ulic Piłsudzkiego, Kościuszki, Dąbrowskiego z uwagi na łamanie przepisów wszystkich uczestników ruchu tj. kierujących pojazdami, rowerzystów oraz pieszych,

Zmiana oznakowania na ul. Kadeckiej przy SP nr 3 w Rawiczu, wprowadzenie lewo i prawo skrętu z wyznaczonymi pasami ruchu oraz usunięcia z tego miejsca znaku „Stop”

Wniosek o utworzenie policyjnych patroli rowerowych co ułatwiłoby dostęp do trudnodostępnych rejonów a jednoczenie podniosło by to efektywność pracy policji.

Realizowane na bieżąco – zwiększono ilość i częstotliwość patroli.

Rejon został objęty zwiększonym nadzorem funkcjonariuszy ruchu drogowego ze szczególnym uwzględnieniem bezpieczeństwa pieszych i rowerzystów.

 

Zarządca drogi zatwierdził projekt zmiany organizacji ruchu na ul. Kadeckiej skrzyżowanie z ul. Wały Kościuszki i wprowadził w tym miejscu przejście dla pieszych.

6.

Poprawienie niewłaściwych rozwiązań na drodze szybkiego ruchu - droga S-5 aby uniknąć utrudnień lub braku możliwo podczas prowadzenia akcji ratowniczej

 

W listopadzie 2014 odbyło się spotkanie przedstawicieli GDDKiA, policji oraz straży pożarnej

7.

Zmiana organizacji ruchu na ul. Sienkiewicza w Rawiczu, obecny ruch pojazdów ciężarowych powoduje uszkodzenia starego budownictwa oraz nadmierny uciążliwy dla mieszkańców hałas.

 

Na komisji zmian organizacji ruchu problem poruszania się pojazdów ciężarowych na ul Sienkiewicza został poddany ponownie analizie. Propozycje rozwiązań zostaną przedstawione nowym władzą samorządowym w miesiącu styczniu.

8.

Zmiana infrastruktury drogowej w miejscowości Jutrosin – przebudowa niebezpiecznego skrzyżowania, które jest w kształcie trójkąta na rondo.

Na komisji zmian organizacji ruchu problem został podjęty. Propozycje rozwiązań zostaną przedstawione nowym władzą samorządowym w miesiącu styczniu

Powrót na górę strony