Rawiczanie w Warszawie na przystanku PaT
W X Ogólnopolskim Przystanku PaT, który odbył się na Stadionie Narodowym w Warszawie brała również udział młodzież z powiatu rawickiego. Pojechali tam by spotkać się z ze swoimi rówieśnikami. Było to największe w tym roku spotkanie młodych ludzi, którzy promują modę na życie bez uzależnień.
Foto AFL
Tegoroczny X Jubileuszowy Ogólnopolski Przystanek PaT organizowany pod honorowym patronatem Prezydenta RP, odbył się w Warszawie 23 i 24 czerwca br. na Stadionie Narodowym. Galę otworzyli m.in. Minister Spraw Wewnętrznych Teresa Piotrowska i Komendant Główny Policji nadinsp. Krzysztof Gajewski.Było to największe w tym roku ogólnopolskie spotkanie młodych na rzecz bezpieczeństwa. Na Stadion Narodowy zjechali się ze wszystkich stron Polski. Było około 11-stu tysięcy młodzieży promującej wartości takie jak: zdrowie, kultura relacji, wrażliwość społeczna, a przede wszystkim wolność od przemocy i uzależnień. Powiat rawicki reprezentowała grupa składająca się z młodzieży pedagogów oraz policjantów.
Podczas jubileuszowej gali 10-lecia PaT odbyły się występy zespołów muzycznych, prezentacje artystyczne przygotowane przez młodzież, rozmowy z ekspertami m.in. w dziedzinie bezpieczeństwa, spotkanie z gwiazdami sportu i sceny, a także spektakl laserowo-multimedialny. Muzyczną noc po gali rozpoczął koncertem Grzegorz Hyży.
Wśród wielu atrakcji była również możliwość zobaczenia jedynej tego typu w Polsce wystawy „Pompeje”. Przy tworzeniu tej wystawy zostały wykorzystane wszystkie dostępne, najnowocześniejsze technologie: rekonstrukcje 3D i 4D, tak jak w przypadku prezentacji wybuchu wulkanu.
Drugiego dnia uczestnicy przystanku PaT spotkali się z Rzecznikiem Praw Dziecka Markiem Michalakiem przy pomniku Janusza Korczaka w Parku Świętokrzyskim. Tego dnia udali się też na Plac Piłsudskiego, gdzie odbył się wiec patriotyczny. Na płycie Grobu Nieznanego Żołnierza został złożony wieniec. Podczas tych uroczystych chwil towarzyszyła nam Orkiestra Reprezentacyjna Policji.
Następnie kilkutysięczny pochód młodych ludzi, pedagogów i policjantów przeszedł pod Kolumnę Zygmunta i dalej pod fontanny warszawskie, gdzie nastąpiło uroczyste zakończenie Patosfery. Podczas całego przedsięwzięcia młodzi tańczyli i śpiewali do domów wracali pełni wrażeń i energii, by wśród swoich rówieśników propagować ideę życia wolnego od przemocy i uzależnień.